Європол зафіксував близько 60 сигналів про можливу торгівлю людьми, де жертвами є українці

Європол зафіксував близько 60 сигналів про можливу торгівлю людьми, де жертвами є українці

Ексклюзив
Укрінформ
Відповідно до даних Європолу, з початку повномасштабного вторгнення РФ було зафіксовано близько 60 сигналів про можливу торгівлю людьми, де жертвами є українці.

Про це в інтерв'ю Укрінформу поінформувала заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

"Відповідно до даних Європолу, з початку повномасштабного вторгнення було зафіксовано близько 60 сигналів про можливу торгівлю людьми, де жертвами є українці. Ці сигнали надходили каналами Європолу, зокрема з Бельгії, Данії, Ірландії, Латвії, Румунії, Польщі, Нідерландів, Німеччини. Уся ця інформація перевіряється, досліджується, і не вся вона є підтвердженою", - зазначила Павліченко.

За її словами, до підрозділів Нацполіції епізодично надходять такі сигнали.

"Нацполіція України співпрацює з Європолом, з Інтерполом, і за допомогою тих каналів, які є в цих структурах, там відбувається обмін певною інформацією. Такі дані також через ці канали надходять до української поліції", - заявила заступниця міністра.

Читайте також: В Україні розробили онлайн-курс для інформування про торгівлю людьми

Павліченко поінформувала, що інколи українці, що перебувають за кордоном, звертаються в дипломатичні установи, а з дипустанов інформація вже направляється до Нацполіції України для перевірки. 

"Коли наші громадяни звертаються до місцевої поліції іншої країни щодо потрапляння в торгівлю людьми, то ми можемо і не отримати ці дані, бо вони залишаються у правоохоронних органах тієї держави, де перебуває людина", - пояснила вона.

Заступниця глави МВС зазначила, що все, що вчиняється на території інших держав, є в підслідності поліції тієї чи іншої країни. 

"Тому наші громадяни, які за кордоном, відповідно найперше звертаються до поліції тієї держави, де вони перебувають, якщо вони постраждали від певних злочинів. Важливо зрозуміти, що інформація про жертву торгівлі людьми охороняється тією державою, куди повідомляються ці дані", - пояснила Павліченко.

Читайте також: Цьогоріч 121 українець отримав статус особи, що постраждала від торгівлі людьми

Тобто, за її словами, в інших країн є свої закони, які захищають цю інформацію від поширення, є певна конфіденційність. 

"До того ж, якщо в особи вже є встановлений статус жертви у кримінальній справі, то це взагалі таємниця слідства, і це теж потрібно враховувати", - поінформувала заступниця міністра.

Як повідомлялося, 30 липня в Офісі генпрокурора поінформували, що у 2024 році було зареєстровано 73 провадження щодо торгівлі людьми.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-