Дипломати Австрії, Іспанії, Норвегії та Фінляндії розповіли, скільки дітей з України прихистили через війну
Сьогодні Запоріжжя на запрошення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Запорізької обласної державної адміністрації відвідала делегація за участі представників посольств Австрії, Іспанії, Норвегії та Фінляндії в Україні.
Під час брифінгу посли цих країн розповіли, скільки українських дітей знайшли в них прихисток через повномасштабне вторгнення РФ в Україну, передає кореспондент Укрінформу.
“За Норвегію скажу, що близько 76-80 тисяч українців, з яких десь 30 тисяч дітей. Українці забезпечуються житлом, можливістю інтеграції в місцеву громаду, де вони проживають. Для дорослих є курси з вивчення норвезької мови, допомагаємо їм знайти роботу. Діти ходять до школи разом з норвезькими дітьми, і ми забезпечуємо можливість навчатися українською мовою для українців”, - сказала Надзвичайний та Повноважний Посол Норвегії в Україні Хелене Санд Андресен.
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо розповів, що його країна прийняла близько 85 тисяч українців, з них 30 тисяч - це підлітки віком до 18 років. Вони так само забезпечуються всім необхідним.
В Іспанії проживає 214 тисяч українців. Ця країна займає четверте місце в рейтингу країн, які надали прихисток українцям після Польщі, Німеччини й Чехії. За словами представника Посольства Іспанії в Україні Карлоса Паскуаля Гарсіа, в країні проживає близько 80 тисяч дітей з України. До того, близько 3500 дітей проживають без супроводу дорослих, і ними опікується іспанська влада.
У рамках візиту делегація відвідала наймасштабніші об’єкти області, де Дитячий фонд ООН надає суттєву підтримку. Зокрема, школу, у якій функціонує відремонтоване ЮНІСЕФ укриття, цифровий освітній центр, дитячу точку “Спільно” та заняття з надолуження освітніх втрат. Також делегація побачила будівництво однієї з підземних шкіл.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у Запорізькій області надає життєво необхідну допомогу дітям і сім'ям, які постраждали через війну в Україні. ЮНІСЕФ працює над реалізацією ключових зобов’язань із задоволення гуманітарних потреб дітей, зокрема, доступу до освіти, психосоціальної допомоги, води і санітарії, охорони здоров’я матері та дитини. Для розв'язання гострої проблеми з електропостачанням об’єктів критичної інфраструктури, які забезпечують функціонування міста Запоріжжя, для сталого проходження осінньо-зимового періоду 2024/2025 ЮНІСЕФ також надає допомогу для забезпечення функціонування потужних котелень та водопровідних станцій м. Запоріжжя.
Як повідомляв Укрінформ, у столиці Греції розпочала роботу українська суботня школа «Берегиня», де стартував новий навчальний рік.