Раді пропонують запровадити окрему статтю у Кримінальному кодексі за воєнні злочини проти дітей
Про це заявила заступниця Голови ВР Олена Кондратюк, яка курує парламентський трек у президентській ініціативі Bring Kids Back UA щодо повернення незаконно вивезених українських дітей додому, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу парламенту.
"У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №12170, який передбачає доповнення Кримінального кодексу України окремою статтею, що кваліфікуватиме як воєнні злочини незаконне переміщення та затримку репатріації українських дітей", - повідомила вона.
За словами заступниці Голови ВР, йдеться насамперед про злочин незаконного переміщення та злочин невиправданої затримки репатріації вкрадених, переміщених або депортованих українських дітей. Такі злочини законопроєктом пропонується виокремити в окрему — 448-у — статтю ККУ.
"Ми спеціально виділяємо воєнні злочини проти дітей в окрему статтю. Злочини депортації, примусового переміщення і невиправданої затримки репатріації дітей під час війни — це найцинічніші злочини, які мають характер геноциду, і це підкреслюють багато країн, що увійшли до міжнародної коаліції з питань повернення дітей. Йдеться про наше майбутнє", — зазначила Кондратюк.
Вона нагадала, що, відповідно до статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, депортація і примусове переміщення цивільного населення є серйозними порушеннями міжнародного гуманітарного права, які сягають порогу воєнних злочинів. Також відповідно до Додаткового протоколу до Женевських конвенцій та до оцінки Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, невиправдана затримка репатріації є воєнним злочином.
За офіційними даними, за час повномасштабного вторгнення з України було депортовано, незаконно або примусово вивезено майже 20 тисяч дітей. І їх повернення відбувається дуже повільно.
Кондратюк наголосила, що відповідно до проведених правозахисниками розслідувань, громадяни РФ, які беруть участь в адопції депортованих або викрадених українських дітей, мають на меті знищення національної ідентичності маленьких українців.
"Такі злочини мають каратися. Покарання винних є одним із найважливіших засобів, які нині є в розпорядженні України, щоб запобігти повторенню таких злочинів", — зазначила заступниця Голови ВР. Вона закликала всіх, хто має відношення до розслідування злочинів проти дітей, підтримати такі зміни до ККУ і сприяти максимально швидкому ухваленню цього закону у ВР.
Олена Кондратюк є співавторкою цього законопроєкту разом із Головою ВР Русланом Стефанчуком, його першим заступником Олександром Корнієнком та представницею Президента у парламенті Галиною Михайлюк.
Як повідомлялося, в Офісі Президента відбулася презентація другої Білої книги "Реінтеграція дітей, які пережили депортацію та примусове переміщення: міжнародні стандарти та кращі практики для України".