Умєров - про «бусифікацію»: Плануємо відходити від цих болючих для населення питань
Про це міністр оборони Рустем Умєров заявив на брифінгу в понеділок, передає кореспондент Укрінформу.
Він нагадав, що Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію, було відкрито рекрутингові центри й розпочато цифровізацію та створення цифрових інструментів, щоб люди знали, що в них є вибір для служби в армії.
«Зараз для нас дуже важливим є пріоритет захисту нашої країни, і тому плануємо відходити від цих болючих питань для населення («бусифікації» – ред.). Щоб розв'язати це питання, у нас є пропозиції, які ми будемо обговорювати в Кабміні, щоб пропонувати таку реформу...», – додав міністр.
Він також зауважив, що все залежить від ворога та які загрози він несе. «Ворог зараз планує збільшення свого особового складу. Ми тримаємо фронт. Надаємо риси людяності нашій мобілізації», – сказав Умєров.
Урядовець підкреслив, що Міноборони працюватиме, щоб українці, які перебувають за межами нашої країни, мали можливість приєднатися до армії.
Зі свого боку, заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко зазначила, що запущений у застосунку «Резерв+» модуль онлайн-рекрутингу показує, що українці є відповідальними та не чекають на примусову мобілізацію, а самі роблять свідомий вибір, щоб долучитися до Сил оборони та захистити Україну.
«Онлайн-рекрутинг буде розвиватися й буде якраз людяною, такою сервісною альтернативою примусовій мобілізації. Україна має дуже швидко розвиватися в цьому напрямку», – підсумувала вона.
Умєров також повідомив, що в Міністерстві оборони працюють над законопроєктом про ротацію та демобілізацію українських військовослужбовців. «Пріоритетом є зараз боронити країну. Ми дивимося, що ворог збільшує кількість особового складу. Ми працювали нещодавно разом з головнокомандувачем, з начальником Генерального штабу, у Верховній Раді України, зустрічалися з керівництвом фракції, обговорювали це питання (законопроєкт щодо демобілізації та ротації – ред.). Тобто ми працюємо в цьому напрямку», – сказав він.
Раніше секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Роман Костенко заявив, що Міністерство оборони підготує проєкт закону про умови демобілізації під час дії воєнного стану до 18 грудня 2024 року.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що деякі норми закону про мобілізацію потребують корегування.