Безоплатні профілактичні обстеження на онкозахворювання можна пройти у 840 медзакладах - НСЗУ
Про це повідомляє Національна служба здоровʼя, передає Укрінформ.
"Програма медичних гарантій дає можливість кожному громадянину України безоплатно проходити профілактичні обстеження на онкологічні захворювання у будь-якому з 840 медичних закладів, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації", - повідомили в НСЗУ.
Зазначається, що рання діагностика найпоширеніших онкозахворювань є пріоритетним напрямком у Програмі медичних гарантій і включає безоплатні послуги з досліджень на рак за шістьма пакетами: “Мамографія”, “Гістероскопія”, “Езофагогастродуоденоскопія”, “Колоноскопія”, “Цистоскопія”, “Бронхоскопія”.
Підставою для проходження діагностичних досліджень з раннього виявлення новоутворень є е-направлення, яке видає сімейний або лікуючий лікар, або досягнення пацієнтом певного віку. Для мамографії та колоноскопії - це вік від 40 років, а для цистоскопії, езофагогастродуоденоскопії, гістероскопії, бронхоскопії - від 50 років.
У межах пакетів доступні такі безоплатні послуги: консультація лікаря перед дослідженням, проведення дослідження, консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням (за потреби), проведення місцевої або загальної анестезії (за потреби), забір та направлення біологічного матеріалу для проведення гістологічного дослідження (за потреби).
За необхідності направлення пацієнта/-ки для отримання спеціалізованої медичної допомоги або інших послуг.
Також безоплатним є надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням).
Ознайомитися з повним обсягом кожного діагностичного обстеження можна на сайті НСЗУ в розділі Вимоги ПМГ 2024.
Знайти заклад, в якому надають послуги з виявлення новоутворень, можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ 16-77 або сайті НСЗУ на карті дашборду: https://cutt.ly/keDoF37u
У НСЗУ наголосили, що випадки, коли внутрішньо переміщеній особі відмовляють у наданні послуги, вимагають оплатити послугу, яку покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок - є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом.
У Нацслужбі закликали в таких випадках подати скаргу через контакт-центр НСЗУ за номером 16-77 або через сайт НСЗУ https://cutt.ly/5eb9XKbN
Як повідомляв Укрінформ, у 2025 році Міністерство охорони здоровʼя та Міністерство у справах ветеранів запускають пілотний проєкт з розширеної підтримки ветеранів на первинній ланці медичної допомоги. Зокрема, передбачена доплата лікарям "первинки", які мають укладені декларації з учасниками бойових дій, Ветерани отримають розширений перелік послуг на "первинці", серед яких патронаж сімейного лікаря, індивідуальний план лікування та обстеження, лікування чмт, невролоігчних порушень, хронічного болю та інше.