В Україні запускають роботу Центру підтримки громад з імплементації ветеранської політики

В Україні запускають роботу Центру підтримки громад з імплементації ветеранської політики

Фото
Укрінформ
В Україні задля ефективного впровадження ветеранської політики на місцях та допомоги громадам розпочне роботу Центр підтримки громад.

Про це повідомила голова правління громадської організації «Простір можливостей» Оксана Коляда під час пресконференції в Укрінформі.

Центр підтримки громад є спільним проєктом ГО «Простір можливостей», Всеукраїнської асоціації громад та міжнародного фонду «Відродження».

«Громади — окрема цільова аудиторія, бенефіціари ветеранських політик. Основною функцією центру є надання підтримки громадам під час реалізації ними ветеранської політики, підтримка в запуску нової професії - фахівець із супроводу ветеранів, а також відкриття нових ветеранських просторів тощо», - зазначила Коляда.

За її словами, лише за останніх два тижні до фахівців «Простору можливостей» звернулися представники 500 громад з різними питанням. «І ми зрозуміли, що є величезний запит на швидшу, якіснішу комунікацію стосовно і розробки місцевих ветеранських програм, і реалізації програм національного рівня, і імплементації інструментів, які з'явилися в державі. Тому ми зрозуміли, що громади, власне, потребують нового інструменту, нового центру, де б вони могли отримувати відповіді на свої численні питання», - зауважила експертка.

Коляда підкреслила, що нині перед громадами постає багато питань у сфері реалізації ветеранських політик, тому завданням проєкту є організація якісної комунікації з громадами, популяризація нових інструментів реінтеграції ветеранів, допомога у їх реалізації.

QR- код на реєстрацію аби громади додавалися у спільноту для швидкої комунікації.

Водночас Центр підтримки громад проводитиме дослідження, як ветеранська політика працює, як реалізовується, чи впроваджені інструменти є ефективними, також важливим напрямком центру буде виїзне стратегування та проведення курсів і тренінгів з головами громад, робота зі старостами сіл.

Читайте також: Щонайменше 80 ветеранських просторів побудують наступного року - Зеленський

«Окрім того, ми хочемо запропонувати новий інструмент. Це багатопрофільний чатбот для оперативного консультування громад і фахівців. Також створюємо спільноту у месенджерах, тому що Центр підтримки громад - це не лише цифрове рішення, а й пул юристів та експертів», - зауважила вона.

Експертка додала, що представники громад також зможуть дати зворотній зв’язок та розповісти команді центру про цікаві або складні кейси впровадження ветеранських політик. За допомогою цих історій пізніше буде сформульовано нові експертні рекомендації чи законодавчі ініціативи.

QR- код на чат бот Центру підтримки громад, де вони можуть отримувати консультацію онлайн

Заступниця голови Черкаської ОВА Наталя Кравченко наголосила, що для Черкащини питання підготовки громад до повернення ветеранів є одним з пріоритетів.

«Ми досить ретельно підійшли до питання підготовки фахівців із супроводу. Станом на сьогодні ми є одними з лідерів по Україні у підготовці відповідних фахівців. Розуміємо, що потреба у цьому наразі є великою і продовжить зростати», - зазначила вона.

Читайте також: Третина заяв на посаду фахівця із супроводу надійшли від ветеранів та членів їхніх родин

За словами Кравченко, наразі для керівництва області важливо, аби ветерани інтегрувались у цивільне життя, навчалась новій професії, були працевлаштованими.

«Саме територіальна громада - первинна ланка, яка спілкується з ветеранами. І я вдячний, що ми разом можемо допомогти територіальним громадам якісно, ефективно, належно реалізовувати цю політику», - зауважив своєю чергою керівник апарату Львівської ОВА, ветеран Тарас Грень.

Він акцентував на важливості різносторонніх підходів щодо реалізації ветеранської політики, «адже те, що може собі дозволити одна територіальна громада, не може інша».

Читайте також: Стратегія ветеранської політики є живим документом, який адаптуватимуть до потреб військових - Калмикова

«При правильному, коректному і найголовніше - системному підході, головним фактором є те, щоб держава змогла збалансувати ці можливості і надати можливість ефективно, якісно і наскрізно надавати послуги ветеранам», - підкреслив Грень.

Він висловив сподівання, що чинна політика Міністерства у справах ветеранів призведе до балансу між державою та територіальними громадами у відповідній сфері.

«Якщо за результатами нашого спільного проєкту усі наші 73 територіальні громади будуть мати більш ефективних та професійних працівників по роботі з ветеранами, то це буде крок до нашої системної роботи», - сказав він.

Представниця міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко висловила сподівання, що Центр підтримки громад буде не лише консультаційним органом, але й стане інноваційним ядром, яке, акумулюючи інформацію від громад, інші знання та практики, буде рухати вперед більш сучасні та інноваційні підходи до реінтеграції ветеранів, відходячи від радянської спадщини та системи.

Зі свого боку директор з розвитку - заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Ігор Абрам’юк зазначив, що Асоціація налаштована на продуктивне партнерство.

Він розповів, що за цей рік пілотний проєкт був реалізований у 12 громадах, проведено 5 регіональних заходів для сотні голів громад.

«Ветеранська політика - наскрізна, має проникати найглибше і має об’єднувати усіх, тому що роботи є багато як для центральної влади, так і для влади на місцях, для експертів. Потрібно мати тільки ефективне партнерство, а не постійні дискусії та конкуренцію», - підсумував Абрам’юк.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на наступний рік у державному бюджеті закладено 10,5 млрд грн на розвиток нової ветеранської політики.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-