Проєкт «Безбар’єрні маршрути» реалізовують у семи містах - Олексій Кулеба
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба під час розширеного засідання Ради безбар’єрності за участі органів місцевого самоврядування, передає кореспондент Укрінформу.
«Основним проєктом Міністерства розвитку громад та територій на наступні роки стане проєкт «Безбар’єрні маршрути». Наша мета – забезпечити маломобільним групам можливість самостійно пересуватися населеним пунктом, забезпечити доступ до інфраструктури, комфортне проживання, надати рівні можливості для користування міським простором», – розповів Олексій Кулеба.
За його словами, проєкт вже розпочали втілювати в семи населених пунктах.
«Озвучу міста, які беруть участь у пілотному проєкті: це Рівне, Полтава, Вінниця, Славутич, Тернопіль, Буча та селище Опішня Полтавської області», – уточнив віцепрем’єр.
Він наголосив, що фізична безбар’єрність – це не лише про безбар’єрність будівель та споруд. Надзвичайно важливо забезпечити доступність інфраструктури вулиць, доріг, зупинок громадського транспорту. Зокрема, у межах проєкту мова йтиме про безбар’єрність таких об’єктів маршруту:
багатоквартирних будинків, сходів, ліфтів, пандусів;
дорожно-вуличної мережі – тротуари, дороги, пішохідні зони;
громадського транспорту та зупинок;
громадських будівель – ЦНАПів, освітніх, медичних, культурних закладів;
банківських установ;
бізнесу – аптек, закладів громадського харчування, культурних закладів, АЗС та інших, які входять до певного маршруту.
«Хочу наголосити найважливіше – ми маємо не імітувати заходи з бар’єрності, а впроваджувати якісні та довгострокові рішення», – сказав Олексій Кулеба.
Він зазначив, що найближчим часом буде запропонована фінансова модель проєкту «Безбар’єрні маршрути», до якої будуть залучені бюджети різних рівнів – державний міський, а також підтримка міжнародних партнерів та бізнес-спільноти.
«Цей проєкт має об’єднати нас всіх: громади, центральну владу, бізнес, міжнародних партнерів. Питання безбар’єрності – це не просто вимога часу. Це потреба мільйонів українців. Зокрема і військових. Це найменше, що ми можемо зробити для тих, хто повертається з війни. Хто отримав поранення, хто захищав свої громади», – сказав Олексій Кулеба.
Як повідомляв Укрінформ, 2020 року перша леді Олена Зеленська ініціювала велику розмову про безбар’єрне суспільство. Більше ніж 50 тисяч людей долучилися до діалогу про інклюзивність, різноманітність та доступність.
3 грудня 2020 року Президент України видав Указ про розробку Національної стратегії зі створення безбар'єрного середовища в Україні.
14 квітня 2021 року Кабінет міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року (Стратегію безбар’єрності).