План із реалізації Стратегії безбар’єрності в регіонах виконали на 95% - Олексій Кулеба
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба під час розширеного засідання Ради безбар’єрності за участі органів місцевого самоврядування, передає кореспондент Укрінформу.
«За обласними військовими адміністраціями закріплено 625 заходів, з яких виконано майже 593, а це 95%... Хочу відзначити ефективну роботу обласних військових адміністрацій у цьому напрямку. Вдячний регіонам, громадам, містам за ініціативність та розуміння важливості цієї теми. Але хочу відзначити, що далі роботи в нас стає тільки більше», – розповів Олексій Кулеба.
Він також відзначив, що станом на сьогодні в Україні понад 500 територіальних громад створили місцеві ради безбар’єрності, понад 700 громад ухвалили відповідні плани заходів.
За його словами, завдяки роботі громад проведено моніторинг ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення та послуг.
«Моніторинг 93 тисяч об’єктів дав наступні результати: 20% з них безбар’єрні, 32% частково безбар’єрні, 48% виявилися бар’єрними об’єктами. Тобто тенденція на зменшення відбувається, але вона дуже повільна», – зауважив віцепрем’єр-міністр.
У виступі перед учасниками розширеного засідання Ради безбар’єрності за участі органів місцевого самоврядування Олексій Кулеба розповів і про роботу уряду в цьому напрямку.
«Загалом план з реалізації Стратегії безбар’єрності на 2023-2024 роки передбачає понад тисячу заходів. Мова про шість напрямів: це фізична, інформаційна, цифрова, освітня, економічна, суспільно-громадська безбар’єрність. За відповідними міністерствами було закріплено було 384 заходи, з яких станом на 20 грудня цього року виконано 302, що складає майже 80% плану», – відзвітував Кулеба.
Тепер, за його словами, необхідно погодити новий план з реалізації Стратегії безбар’єрності на 2025-2026 роки. Проєкт плану є спільним напрацюванням центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, громадських організацій і, звичайно, експертів.
«Пропоную членам Ради безбар’єрності рекомендувати направлення даного акту до розгляду Кабінетом міністрів та прийняття відповідного розпорядження про затвердження плану заходів на 2025-2026 роки реалізації Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року», – закликав Кулеба.
Як повідомляв Укрінформ, 2020 року перша леді Олена Зеленська ініціювала велику розмову про безбар’єрне суспільство. Більше ніж 50 тисяч людей долучилися до діалогу про інклюзивність, різноманітність та доступність.
3 грудня 2020 року Президент України видав Указ про розробку Національної стратегії зі створення безбар'єрного середовища в Україні.
14 квітня 2021 року Кабінет міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року (Стратегію безбар’єрності).