Вулкан Кілауеа обсипав гавайців самоцвітами
Як повідомляє Дзеркало тижня, посилаючись на Naked Science, на жителів острова посипалися кристали напівпрозорої речовини олівіну, який у чистому вигляді зустрічається на Землі рідко. Наголошується, що це не єдина дивина, пов'язана з виверженням вулкану. Нещодавно виверження стало причиною синього полум'я, яке виривалося з-під землі.
Ці кристали — олівіни — магнезіально-залізисті силікати. Вони настільки поширені на планеті, що, за оцінками експертів, становлять 50% верхньої мантії Землі. Під час виверження магма вимиває частину океанічної кори, схожої за складом із мантією, тому темні магматичні породи нерідко набувають зеленого відтінку. Проте в чистому вигляді олівін, який ювеліри зазвичай називають перидотом, знайти важко. Ще рідше він падає з неба, наголошується в повідомленні.
Зазвичай олівін виходить на поверхню разом із лавою, що повільно сочиться, тому і залишається замкненим у породах. У даному випадку лава вивержувалася настільки різко і потужно, що її частинки охолоджувалися у повітрі і оливін швидко кристалізувався окремо.
На даний момент виверження триває, дослідники не можуть точно сказати, коли воно закінчиться. В результаті виверження, яке почалося ще в травні, загинули десятки людей, постраждало 700 будинків.
Хризоліт (перидот) — мінерал, прозорий ювелірний різновид олівіну підкласу острівних силікатів. Колір від жовто-зеленого, іноді майже смарагдово-зеленого, до оливково-зеленого і темного шартрезу, з характерним золотистим відтінком. Відноситься до напівкоштовних каменів (самоцвітів).
Фото: Naked Science