Hyperloop за планом: Омелян розповів, як реалізовують проект
Про це в ефірі Радіо НВ повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.
"Ми дотримуємося графіка. До кінця року очікуємо наукове обґрунтування від НАНУ, потроху вже шукаємо інвесторів, розуміємо, де ця площадка може бути. Є цікаві речі. Як тільки будемо готові вийти публічно – відразу ж про це скажемо", – сказав він.
Раніше Омелян говорив, що запуск надшвидкісного поїзда за технологією Hyperloop в Україні може відбутися в найближчі 5, максимум 10 років.
Як повідомляв Укрінформ, асоціація технічного моніторингу (TUEV) з Мюнхена проведе сертифікацію українського проекту Hyperloop. Оцінка може бути надана вже до кінця цього року.
У червні цього року Міністерство інфраструктури України підписало меморандум з найбільшим розробникам Hyperloop в світі — Hyperloop Transportation Technologies. Згідно з меморандумом, сторони будуть спільно розробляти технологію і шукати інвесторів для цього проекту.
Hyperloop ("Гіперпетля") складається з аеродинамічної труби і капсули, здатної рухатися без повітряного опору і розганятися до рекордних швидкостей.
Ілон Маск запропонував ідею транспортної системи у 2012 році. У серпні 2013 року витрати на реалізацію проекту оцінили в $ 6-7,5 млрд. Компанії Hyperloop Transportation Technologies (HTT) і Hyperloop One зайнялися його розвитком.