Китай вивів у космос одинадцять навігаційних супутників Geely-02
Про це повідомляє Xinhua, передає Укрінформ.
На навколоземну орбіту супутники вивела ракета-носій Long March-2C, що стартувала з космодрому Січан у південно-західній провінції Сичуань о 7:37 ранку за місцевим часом (1:37 за Києвом).
Повідомляється, що всі 11 космічних апаратів вийшли на задані орбіти.
Компанія Geely прагне сформувати на низькій навколоземній орбіті сузір’я супутників, які забезпечуватимуть високоточне позиціонування її безпілотним автомобілям.
Перші 9 космічних апарати були запущені в червні 2022 року, а до 2025-го компанія планує мати на навколоземній орбіті 72 апарати. В кінцевому підсумку сузір’я має складатися з 240 супутників.
Окрім навігаційних функцій супутники Geely надаватимуть комерційні послуги з супутникового зв’язку і телекомунікацій.
За даними компанії, її космічні апарати мають функції дистанційного зондування зі штучним інтелектом та забезпечують чітке зображення з високою роздільною здатністю 1-5 метрів.
Сьогоднішня місія стала 508-м польотом рідкопаливних триступеневих ракет-носіїв серії «Long March», здатних вивести на навколоземну орбіту до 1 тонни корисного вантажу.
Як повідомляв Укрінформ, космічний вантажний корабель Cygnus корпорації Northrop Grumman 1 лютого прибув до Міжнародної космічної станції, доправивши близько 3,7 тонни вантажу, зокрема матеріали для проведення наукових досліджень, продовольство та обладнання.
Фото: Xinhua