Ексдиректору психоневрологічного інтернату на Херсонщині оголосили підозру за допомогу росіянам
Як передає Укрінформ, про це повідомив Офіс генпрокурора.
Слідством встановлено, що після захоплення Херсонської області російськими військами чоловік свідомо перейшов на бік загарбників й обійняв псевдопосаду «виконувача обов'язків директора» будинку-інтернату.
Під час загальних зборів колективу фігурант закликав до співпраці з росіянами та їхньою псевдовладою, обіцяв різні преференції та високу зарплатню в рублях. Підписавши відповідні документи, він поставив заклад на облік у незаконно створених загарбниками «пенсійному фонді» й «податковій службі».
У вересні 2022 року підозрюваний забезпечив безперешкодний доступ до будинку-інтернату російським військовослужбовцям для проведення там псевдореферендуму щодо «приєднання» Херсонської області до складу Росії. До фейкового голосування «залучені» були підопічні закладу, зокрема й недієздатні.
Восени того ж року чоловік у змові з російськими військовими та представниками незаконної влади організував примусове переміщення 54 жінок-підопічних інтернату із селища Комишани до аналогічної установи на території тимчасово окупованого Криму. Підлеглим медикам він дав вказівку відібрати тих, хто може самостійно пересуватися й обслуговувати себе.
Ексдиректору оголосили підозру за ч. 1 ст. 111-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (пособництво державі-агресору, порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
Як повідомляв Укрінформ, контррозвідка СБУ затримала ще дев’ятьох колаборантів, які входили до складу так званої «виборчої комісії № 826», створеної росіянами під час захоплення Бериславського району Херсонської області.
Фото ілюстративне