Проєкт з дистанційного обстеження знищеного житла на ТОТ масштабують - Мінреінтеграції

Проєкт з дистанційного обстеження знищеного житла на ТОТ масштабують - Мінреінтеграції

Укрінформ
Експериментальний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово захоплених росіянами територіях України масштабують.

Як передає Укрінформ, про це йшлося під час чергової наради з питань житла для внрутрішньо переміщених осіб під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, повідомляє в Телеграмі з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Мова йшла про пілотний проєкт, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ і територіях бойових дій за допомогою дистанційного зондування Землі – аерозйомки. Свого часу його реалізація розпочалася з Мелітополя.

Цей інструмент дає можливість зафіксувати зруйноване житло на таких територіях і внести його у Державний реєстр нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам.

Внесення зруйнованих об’єктів до реєстру здійснюватимуть комісії, створені при виконавчих органах місцевого самоврядування або при обласних військових адміністраціях після отримання аерознімків.

Донедавна обстеження та реєстрація пошкодженого житла могла відбуватися тільки на підконтрольній Україні території.

В ході обговорень представник від Мінвідновлення поінформував присутніх про підготовку проєкту постанови, яка дозволить масштабувати дистанційне зондування Землі.

Наразі документ перебуває на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після отримання висновків і зауважень Мінвідновлення направить його на розгляд до Уряду.

Читайте також: Конфіскація квартир і пільги для колоністів: як Росія змінює етнічний склад окупованих територій України

"Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному реєстрі збитків для їх відшкодування", – заявила Верещук.

Як повідомляв Укрінформ, жителі прифронтових областей можуть отримати від Міжнародної організації з міграції ваучери для невідкладного ремонту пошкодженого внаслідок обстрілів житла.

Фото: Stringer, Anadolu Agency

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-