Барієв - про резолюцію Сейму РП: Росія має відповісти за всі геноциди кримських татар

Барієв - про резолюцію Сейму РП: Росія має відповісти за всі геноциди кримських татар

Ексклюзив
Укрінформ
Росія має відповісти не лише за геноцид кримських татар 1944 року, як правоприємниця СРСР, а й за геноцид, який РФ здійснює сьогодні у тимчасово окупованому Криму та Україні загалом.

На цьому наголосив голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, голова управління зовнішніх зв'язків і правозахисної діяльності Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, коментуючи Укрінформу резолюцію Сейму Польщі, що засуджує геноцид кримських татар в 1944 році.

«Депортація 1944 року - це незавершений геноцидальний процес, що триває, який відновився з окупацією Криму в 2014 році. Тому ми сьогодні активно працюємо над визнанням парламентами країн депортації 1944 року - геноцидом кримськотатарського народу, а окупацію 2014 року – його продовженням. Це необхідно, щоб у світі ці злочини були засуджені, а злочинці відповіли за те, що вони зараз здійснюють у Криму", - зазначив він.

Барієв підкреслив, що резолюції, які ухвалюють сьогодні парламенти країн, визнають депортацію кримських татар злочином проти людяності, який повторюється і сьогодні під час тимчасової окупації Криму.

«Усі ті геноцидальні елементи: тотальна депортація, знищення ідентичності, знищення генофонду, насильницька асиміляція, масові переслідування та арешти активістів, заборона на повернення на батьківщину, заборона мови, які проводилися з 1944 по 1989 рік, так чи інакше повторюються сьогодні в Криму з 2014 року, а в масовому масштабі в Україні загалом із 2022 року», - пояснив він.

Читайте також: Весь світ має визнати депортацію кримських татар геноцидом - Княжицький

За словами Барієва, в кожній резолюції є чіткий зв'язок між депортацією кримських татар 1944 року з окупацією Криму у 2014 році.

У документах йдеться, що ті геноцидні процеси щодо кримських татар, які проводилися у 1944 році, продовжуються і сьогодні.

«Не засудили вчора, повторюється сьогодні. Ми розуміємо, що для того, щоб міжнародні політики підтримували Україну, треба, щоб цих політиків підтримувало суспільство тієї чи іншої країни, у якого є розуміння що нащадки злочинців продовжують робити злочини, бо дії їх пращурів не були засудженні», - додав він.

Правозахисник нагадав, що до цього депортацію кримськотатарського народу геноцидом, крім України, визнали Латвія, Литва та Канада.

Читайте також: Джемілєв: Росія виправдовуватиме депортацію кримських татар, якщо це не визнавати геноцидом

Як повідомляв Укрінформ, 12 липня 2024 року польський Сейм (нижня палата парламенту) ухвалив резолюцію, в якій засудив геноцид кримських татар радянською владою в 1944 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-