У Криму за 1000 днів війни винесли понад 260 вироків за «ухилення від служби в армії РФ» - правозахисники
Такі дані оприлюднили в Телеграмі аналітики правозахисної ініціативи "Кримський епізод" на основі реєстрів судових засідань, передає Укрінформ.
"За тисячу днів повномасштабної війни суди в окупованому Криму винесли щонайменше 260 вироків місцевим жителям за спроби ухилитися від служби в російській армії", - йдеться у повідомленні.
Як підкреслили правозахисники, кожні чотири дні силовики відправляли до "суду" по одній кримінальній справі на "ухилянтів". Тільки в 6 випадках відомо про те, що "суди" ухвалили рішення про припинення кримінальних справ. За 1000 днів повномасштабної війни суди розглянули майже стільки ж справ, скільки за всі попередні вісім років окупації півострова.
За даними Кримської правозахисної групи, на початок 2021 року було порушено 281 кримінальну справу.
Правозахисники наголосили, що примусова мобілізація жителів окупованих територій є порушенням міжнародного гуманітарного права.
"Згідно зі статтею 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, заборонено комплектувати військові підрозділи жителями окупованих територій. Крім того, стаття 8 Римського статуту кваліфікує примус до служби у військах держави-окупанта як воєнний злочин". – додали вони.
Раніше Укрінформ повідомляв, що у Криму окупанти мобілізували десятки тисяч чоловіків.