Правозахисники озвучили пропозиції до держави щодо підтримки українців в окупації

Правозахисники озвучили пропозиції до держави щодо підтримки українців в окупації

Укрінформ
Правозахисники виступили з пропозиціями до держави щодо підтримки громадян України в окупації.

Відповідну заяву оприлюднив Центр прав людини ZMINA, передає Укрінформ.

"Ми, представники коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, наголошуємо на важливості дій держави, спрямованих на забезпечення та підтримку національної єдності українського суспільства. Держава надалі повинна працювати над посиленням підтримки зв’язків із тими громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ)", – йдеться у документі.

Правозахисники переконані, що держава має вжити конкретних заходів для підтримки наших людей, які залишилися в окупації, а також розбудови зав'язків із ними.

Зокрема вони акцентують, що в уряді України має бути визначений орган, відповідальний за формування та реалізацію державної політики щодо ТОТ, підтримки та реінтеграції жителів. Ця інституція повинна мати всі необхідні ресурси (людські, матеріальні тощо) для реалізації свого функціоналу.

Читайте також: Захопити Запоріжжя, Харків, Херсон, форсувати Дніпро. Які реальні можливості армії Путіна?

Правозахисники також пропонують розробити та впровадити програми підтримки для дітей і молоді, які виїздять із ТОТ. Така підтримка, на їх переконання, має охоплювати сприяння в оформленні паспортних документів, забезпечення тимчасового проживання, здобуття освіти, надання психологічної допомоги, фінансової підтримки тощо.

Також правозахисники виступають за створення механізмів використання інформації з документів, виданих окупаційними "органами влади", для уникнення негативних наслідків для цивільного населення та можливості забезпечення їх прав на підконтрольній території України. Насамперед йдеться про необхідність запровадження позасудових процедур використання інформації з актів цивільного стану, медичних документів, документів про право власності тощо.

Державна політика щодо внутрішньо переміщених осіб має залишатися послідовною, передбачуваною та повинна містити реальні заходи підтримки, що базуються на оцінці потреб ВПО, зазначили вони.

"Українське суспільство має підтримувати стійкість українських людей в окупації та надавати нашим громадянам всебічну підтримку. Голос нашої держави має бути потужнішим за пропаганду РФ. Наше право на суверенні території України лише міцнішає, коли на цих територіях на нас чекають громадяни України", - додали правозахисники.

Пропозиції підписали: Центр прав людини ZMINA, БО БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, БФ “Право на захист”, БФ “Схід SOS”, ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, ГО “КРИМСОС”, ГО “Донбас СОС” та Кримська правозахисна група.

Раніше Укрінформ повідомляв, що на тимчасово окупованих територіях перебуває 6 млн українських громадян, 1,5 млн з них - діти.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-