Окупаційні «суди» Криму торік винесли щонайменше 66 незаконних вироків - правозахисники

Окупаційні «суди» Криму торік винесли щонайменше 66 незаконних вироків - правозахисники

Укрінформ
Підконтрольні РФ "суди" у 2024 році винесли щонайменше 66 незаконних вироків щодо мешканців тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомляє правозахисна організація КримSOS, передає Укрінформ.

"За даними КримSOS, у 2024 році окупаційні суди в Криму та суди РФ першої інстанції винесли незаконні та сумнівні вироки стосовно щонайменше 66 осіб, суди апеляційної інстанції винесли постанови стосовно щонайменше 25 осіб, які раніше отримали незаконні та сумнівні вироки, суди касаційної інстанції – стосовно щонайменше 33 осіб", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Зазначається, що розгляд кримінальних справ часто супроводжувався системними порушеннями права на справедливий суд: розгляд справи незаконно створеними судами на окупованій території, обмежений доступ громадськості до судових засідань, залежність суддів від силових структур, використання під час судового процесу сфабрикованих доказів та заяв, зроблених внаслідок катування, нерівність сторін у судовому процесі тощо.

Правозахисники зауважили, що найпоширенішими обвинуваченнями були "державна зрада", "замах" на представників окупаційної адміністрації, "шпигунство", підпал та підрив різних об’єктів. У більшості випадків апеляційні та касаційні суди залишали вироки без змін.

Крім того, справи щодо багатьох мешканців окупованих територій України розглядалися судами, розташованими на території Росії, всупереч нормам міжнародного гуманітарного права, додали в КримSOS .

За даними правозахисників, у судах першої інстанції найчастіше вироки виносили Південний окружний військовий суд (Ростов-на-Дону), "Верховний суд Республіки Крим" та "Севастопольський міський суд".

Апеляційні постанови виносили Апеляційний військовий суд (Московська обл.), "Верховний суд Республіки Крим" та Третій апеляційний суд загальної юрисдикції (Сочі). У більшості випадків апеляційні суди залишали вироки без змін. Лише чотирьом Свідкам Єгови був скасований обвинувальний вирок з передачею справи на новий судовий розгляд.

5 особам апеляційні суди призначили позбавлення волі замість м’якішої форми покарання, яку раніше присудили суди першої інстанції. Проукраїнському активісту Олегу Приходьку скоротили термін позбавлення волі лише на місяць.

Читайте також: Російські загарбники викрали з Криму понад 160 археологічних артефактів - ГУР

Касаційні суди, серед яких Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції (Краснодар) та Верховний суд РФ (Москва), залишили вироки без змін, за винятком, коли це стосувалося померлого у СІЗО Джеміля Гафарова.

Правозахисники нагадали, що 2024 році щонайменше 56 осіб зазнали кримінальних переслідувань на окупованому півострові.

Раніше, Укрінформ повідомляв, що щонайменше 200 українських громадян перебувають за ґратами у сфабрикованих політичних справах у Криму після окупації Росією півострова у 2014 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: