Відновлення Чернігівщини відбуватиметься комплексно спільно з ЮНЕСКО
Про це йшлось під час зустрічі міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталії Козловської та голови Чернігівської ОДА В’ячеслава Чауса із очільницею Бюро ЮНЕСКО в Україні К’ярою Бардескі, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу міністерства у Фейсбуці.
"Чернігівщина вже має підписану програму комплексного відновлення регіону, а отже розуміння стратегії розвитку та необхідного ресурсу. Надзвичайно важливо, що в регіоні дбайливо ставляться до збереження памʼяток історії та культури, про що свідчить активна співпраця з експертами ЮНЕСКО над внесенням культурного ландшафту Чернігова до всесвітньої спадщини", - розповіла Козловська.
Вона додала, що програми комплексного відновлення громад активно розробляються вже у 10 областях, ще у 5 – громади тільки розпочинають цей процес. Заступниця наголосила, що створення програм відновлення вкрай необхідне для перезапуску економіки в громадах, що постраждали від російської військової агресії та повернення українців додому.
Наразі до номінації «Культурний ландшафт м. Чернігова» планують включити об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»: Комплекс історичного середмістя, колишню міську земляну фортецю з усіма належними спорудами (територія Валу), Єлецьку гору з ансамблем Єлецького монастиря, курган «Чорна могила», Болдину гору з курганним могильником X ст. та комплексом Троїцько-Іллінського монастиря.
Як повідомляв Укрінформ, на Чернігівщині із 143 закладів освіти, які постраждали внаслідок збройної агресії рф і обстрілів, повністю відновлено 70, у 34 ведуться ремонтні роботи.