Шмигаль: Очікуємо, що на конференції у Лондоні зможемо мобілізувати достатньо фінансів
Про це заявив під час виступу на конференції Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми очікуємо, що на цій конференції у Лондоні зможемо мобілізувати достатньо фінансів», - сказав глава уряду.
Шмигаль підкреслив, що вже створено механізм для регулярної взаємодії із міжнародними партнерами. Ця координація відбувається через платформу донорів.
Нині Україна вже розробила проєкти, які вкрай необхідні для виживання держави під час війни. За оцінками Світового банку, на швидке відновлення України у 2023 році потрібно принаймні 14,5 млрд доларів США. Але після російського теракту на Каховській ГЕС невідкладні потреби зросли. Загалом же для відбудови зруйнованого ворогом Україні впродовж найближчого десятиліття знадобиться щонайменше 411 млрд доларів.
Урядовці й вітчизняні та зарубіжні експерти, за словами Шмигаля, працюють над точною оцінкою заподіяних агресором збитків.
Прем’єр також зауважив, що прозорість та відкритість у втіленні в життя проєктів, пов’язаних із відбудовою та відновленням України, відіграватиме ключову роль.
«Говорячи про прозорість та про архітектуру відновлення, ми дуже часто говоримо про підзвітність та про прозорість. Дуже важливо, щоб це були не просто слова. Відбудова України повинна означати прозорість. Минулого місця ми зробили презентацію Цифрової екосистеми управління відбудовою інфраструктури DREAM. Вона дозволить контролювати стадії усіх проєктів відбудови. Понад 5 тисяч місць для відбудови вже занесені на цю платформу», - сказав Шмигаль.
За його словами, наша держава має намір не просто відбувати зруйноване, а й зробити так, що стало краще.
"Важливою є спеціальна архітектура відновлення, спеціальні платформи для співробітництва. Минулого року ми створити спецфонд, який буде боротися із наслідками війни, у різних департаментах є представник віцепрем'єр-міністра з відновлення. Ми також активно працюємо із регіональними органами. Це все є частиною архітектури відновлення", - додав глава уряду.
Як повідомлялось, у травні в Україні запустили державну електронну екосистему DREAM. Вона надає можливість українцям контролювати кожен етап життєвого циклу проєкту відновлення – від реєстрації пошкоджень і руйнувань, до залучення фінансування, проведення закупівель та будівельних робіт.
Міжнародна конференція з відновлення України дозволить скоординувати зусилля уряду України, Європейської комісії та інших міжнародних партнерів із швидкого відновлення України, яке має розпочатися ще до завершення війни.
Фото: КМУ