Верещук наголошує на ключовій ролі жінок у майбутній відбудові українських територій

Верещук наголошує на ключовій ролі жінок у майбутній відбудові українських територій

Укрінформ
Віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук переконана, що у майбутньому відновленні як деокупованих територій, так і всієї України ключову роль мають відіграти жінки.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це вона сказала, виступаючи на спеціальній дискусії Українського жіночого конгресу (УЖК) "Участь жінок у відбудові України".

"У нас є досвід відбудови на територіях, які уже деокуповані. Є досвід підготовки до деокупації уже нових наших територій. Сподіваємось, що уже невдовзі ми увійдемо в наш рідний Донецьк, Луганськ і головне - Ялту, Сімферополь, Севастополь. І ми робимо великий акцент саме на жіночій ролі у відбудові цих територій. Йдеться про роботу жінок в органах місцевої влади, в громадах, координаційних центрах, про психологинь, які супроводжують постраждалих людей і допомагають впоратись з ментальними травмами", - зазначила Верещук.

Читайте також: В Україні розробляють концепції відбудови зруйнованих типових шкіл

За її словами, роль жінки у відбудові держави є надзвичайно важливою і всеохоплюючою, оскільки йдеться не просто про відбудову інфраструктури міст та регіонів, а насамперед про відновлення людей. "Бо коли ми відновимо людину, тоді людина відновить усе. І ключова роль тут знову ж таки жінок, які мають відновити дім, родини, чоловіків, які повертаються з війни", - зауважила віцепрем'єр.

Крім цього, підкреслила вона, великим викликом для держави після війни буде розв'язання питання повернення українських жінок з-за кордону. Верещук переконана, що держава має боротися за кожну таку жінку і кожну дитину, і створити такі умови в країні, щоб ці жінки чітко знали і розуміли, куди вони можуть повернутися, хто їх тут чекає і що вони будуть робити.

Читайте також: Шмигаль обговорив із прем’єром Ірландії участь бізнесу у відбудові України

Як повідомляв Укрінформ, наразі 8 мільйонів українців перебувають у вимушеній еміграції, 90% з яких жінки та діти.

Абсолютна більшість українських біженців, які перебувають за кордоном, та внутрішньо переміщених осіб після більш як 500 днів війни планують або сподіваються повернутися додому.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-