На Київщині для контролю за якістю відновлених об'єктів створені спеціальні комісії - голова ОВА
Про це заявив на брифінгу начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, передає Укрінформ із посиланням на сайт відомства.
Очільник обладміністрації повідомив, що відновлення пошкодженого відбувається за кошти, виділені з резервного фонду держбюджету, обласного та місцевих бюджетів, за допомогою урядових програм та за сприяння міжнародних організацій та фондів.
Зокрема, протягом 2022 року за кошти, виділені з резервного фонду держбюджету, було відновлено понад 1000 найбільш постраждалих об’єктів. Загальна сума робіт - понад 740 млн грн.
«Перш за все проводили поточні ремонти багатоповерхових будинків та приватного житла. Це майже 80% від загального обсягу виконаних робіт. Крім того, відновлювалися школи, дитячі садки та лікарні, адміністративні будівлі тощо. Адже це базові умови для повернення українців додому», - йдеться в повідомленні.
Кравченко зауважив, що Київська ОВА приділяє особливу увагу інформуванню населення щодо процесу відбудови.
«Ефективне відновлення – це не лише про швидкість. Це насамперед про зміну підходів на всіх етапах робіт. Це те, чого від нас вимагають як наші громадяни, так і міжнародні партнери. Саме тому всі об’єкти, які були відновлені протягом 2022 року за кошти, виділені з резервного фонду держбюджету, вже внесені до Каталогу відновлення області», – наголосив він, уточнивши, що ознайомитися з Каталогом можна на офіційному сайті Київської ОВА.
Кожен охочий може побачити, що було зроблено за 2022 рік. Про кожен об’єкт є конкретна інформація: хто виконував роботи, що саме було зроблено та які кошти витрачені.
Аналогічний Каталог об’єктів, відновлених у 2023 році, згодом також буде розроблений та оприлюднений на сайті.
Начальник КОВА акцентував на ще одному важливому принципі – якості відбудови: «Усі об’єкти проходять належний технічний нагляд протягом усього періоду будівництва. Для контролю за якістю вже створені спеціальні комісії у складі представників місцевого самоврядування, підрядних організацій та балансоутримувачів об’єктів. Усі недоліки фіксують і передають підрядникам, щоб ті оперативно їх усували».
Кравченко додав, що всіма недоброчесними підрядниками вже займаються правоохоронні органи, а обласна адміністрація надає їм всебічну підтримку.
Крім того, в Київській ОВА працює «гаряча лінія» - на номер 044-363-07-43 кожен мешканець постраждалих населених пунктів може звернутися із зауваженнями щодо якості виконаного ремонту чи з іншими питаннями, які стосуються відбудови.
Як повідомлялося, Руслан Кравченко ініціює перевірку правоохоронцями всіх тендерів та закупівель з питань відбудови в Київській області.