Буча скористається досвідом Хіросіми при відбудові
Про це з посиланням на представників адміністрацій обох міст повідомляє Kyodo, передає Укрінформ.
Як ідеться в повідомленні, начальниця відділу міжнародних зв’язків і співробітництва Бучанської міськради Аліна Саранюк зауважила, що попри відмінності ситуації в обох містах, вони обидва стали «символами війни» і досвід відбудови Хіросіми став би дуже цінним для міста з Київщини.
У міській владі Хіросіми висловили готовність співпрацювати з Бучею, зауваживши, що обміни та спільна робота сприятимуть розвитку обох міст.
Важливу роль у цьому має відіграти ініціатива «Мери за мир», яку очолює Хіросіма. До цієї неурядової організації входять понад 8 тисяч міст зі 166 країн і регіонів світу, в тому числі Київ, Буча та ще ряд українських міст.
У листі, надісланому до Хіросіми в серпні мером Бучі Анатолієм Федоруком, наголошується на цінності досвіду Хіросіми для Бучі, яка відбудовується після російської окупації. Цього місяця Хіросіма надіслала відповідь про готовність співпрацювати.
Хоча зараз взаємодія між двома містами лише налагоджується, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, чия сім’я походить із Хіросіми, відвідав Бучу під час неоголошеної поїздки до України в березні та був вражений злочинами росіян.
Президент України Володимир Зеленський також відвідав Хіросіму на травневому саміті G7.
У міськраді Бучі сподіваються в майбутньому стати містом-побратимом Хіросіми. У повідомленні йдеться, що місто на околиці Києва вже має кілька побратимських відносин, насамперед у Європі, багато з яких були встановлені після російської окупації.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Японії допоможе Україні у питаннях гуманітарного розмінування та відновлення агросектору.