Кількість і якість будівельних кадрів є викликом для відбудови - експерт
Про це заявив засновник Goldakovskiy Group Architects, модератор робочої групи з розробки Містобудівного кодексу України Влад Голдаковський на пресконференції “Формула відбудови України. Презентація програми Українського будівельного конгресу” в Укрінформі.
“Ми бачимо, що тема відбудови стала якоюсь мантрою: ось зараз до нас потечуть гроші, і ми почнемо колись після свят будувати. І ось ми заживемо, коли почнеться ця відбудова. Насправді треба зрозуміти, що світ зараз входить у постійний процес трансформації, і нам треба бути дуже адаптивними і вже починати трансформуватись. Тобто, не чекати чогось, а вже починати трансформацію і вже починати відбудову”, - наголосив Голдаковський.
За його словами, ця трансформація уже триває: в Україну приходять компанії, відкриваються бізнеси, люди шукають нові креативні шляхи для розвитку й адаптації до динамічних подій, які відбуваються в Україні та у світі.
Водночас, зауважив Голдаковський, необхідно зрозуміти, яким чином потрібно адаптуватися, та віднайти найкращу стратегію цих змін. Тому однією з тем, які будуть порушуватися на Українському будівельному конгресі, що відбудеться у Києві 14 грудня, буде тема освіти.
“Нам треба віднайти стратегії освіти, зміни, які б впливали на будівельну індустрію, на Україну в цілому та на наше суспільство”, - наголосив експерт.
На його думку, основні питання для обговорення - якою повинна бути освіта, чи її рівень достатній, аби відповісти на виклики сьогодення через будівельну галузь; чи є в Україні достатня кількість спеціалістів, і чи ця кількість відповідає якості, якої будуть вимагати, у тому числі міжнародні партнери; чи буде українське суспільство основним стейкхолдером цієї відбудови, або воно буде просто її ресурсною базою.
Важливий також законодавчий підхід та підготовлена законодавча база у будівельній галузі.
Голдаковський нагадав, що відбудова України вже відбувається і буде відбуватися, в тому числі завдяки допомозі міжнародних партнерів та некомерційних організацій. Частка приватного капіталу, який інвестує в Україну, оцінюється у 80%.
“Проте постає питання - чи буде українська законодавча база відповідати цим експертизам та фінансовим потокам? Тому ми будемо говорити також про підготовку такої законодавчої бази, і в тому числі про Містобудівний кодекс, над яким зараз працює робоча група Верховної Ради, щоб адаптувати українське містобудівне законодавство до нових умов”, - зазначив він.
Ще одним елементом ефективної відбудови є теза Start Now - готовність розпочати процеси перетворення просто зараз, налагодити співдію спеціалістів, представників будівельної індустрії, архітектурної галузі та й загалом усіх українців.
Як повідомлялося, 14 грудня у Києві відбудеться Український будівельний конгрес. Цей захід має стати майданчиком для конструктивного діалогу між владою, девелоперами, архітекторами, будівельниками, виробниками будівельних матеріалів, громадським сектором та іншими учасниками галузі.