Україна має залучати більше країн, які патронуватимуть відновлення областей - Корнієнко

Україна має залучати більше країн, які патронуватимуть відновлення областей - Корнієнко

Укрінформ
Наразі необхідно працювати над збільшенням кількості країн, які патронуватимуть відновлення українських областей, постраждалих унаслідок російської збройної агресії.

На цьому наголосив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко під час ІІІ Форуму з відновлення Житомирщини, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо працювати над тим, щоб ідея, яку Президент Володимир Зеленський висловив улітку 2022 року щодо патронування певними країнами відновлення певних областей України, перетворилася на практику. Наприклад, як у Житомирі та Миколаєві. Також є окремі проєкти з відновлення на Чернігівщині — Франція допомагає, але загалом над цим ще потрібно працювати”, — сказав він.

За словами першого віцеспікера парламенту, спостерігає зростання вектору підтримки України європейськими партнерами. “Від початку нового року я вже двічі був у Європі. Побачив, що ми маємо дуже великих друзів і союзників у Європі. Зараз вектор підтримки України достатньо сильно зростає. У першу чергу це пов’язано з тим, що ми вже два роки стоїмо, стримуємо агресора. Дуже багато країн розуміють, що буде, якщо Україна не вистоїть”, — уточнив Корнієнко.

Читайте також: В Україні готують до заселення ще 11 будинків для прийомних сімей, які постраждали від війни

Він підкреслив необхідність спрямовувати максимальні ресурси для допомоги Україні. У цьому контексті перший заступник Голови ВР додав, що відкриття програми Ukraine Facility — дуже суттєвий крок. Корнієнко подякував партнерам за підтримку відповідного фінансового інструменту. Водночас він зазначив, що його реалізація потребуватиме впровадження в Україні деяких реформ, які сприятимуть адаптації держави до європейських стандартів. Перший віцеспікер закликав усіх об’єднатися навколо виконання необхідних вимог у сфері євроінтеграційних реформ.

Водночас він назвав 2024 рік "роком першого враження" у відносинах Європейського Союзу та України.

"І коли ми політично перше враження вже справили, прийнявши сім критеріїв, за рік переломивши дуже багато ситуацій і всередині влади, і всередині парламенту, то тепер треба справити враження, що в нас є спроможні громади, спроможні команди реалізації цих проєктів", - сказав Корнієнко.

На його переконання, важливо, щоб у виконкомах з’явилися менеджери, які володіють англійською і зможуть спрямувати проєкт у Брюссель, де кожна область має відкрити своє представництво просуватиме їх.

Читайте також: Відновлення за програмою Ukraine Facility: Шуляк каже, що ВР та уряд працюють над законодавством

"Це реальні проєкти - водогін, дорога, освітлення, очисні споруди", - уточнив перший заступник голови ВР.

Як повідомляв Укрінформ, Канада запускає в Україні ініціативу “Інклюзивне відновлення за лідерства громад” (CLIR), в межах якої 19 громад отримають експертну підтримку у сталому, інклюзивному, соціальному та економічному відновленні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-