На відновлення водогосподарської інфраструктури буде потрібно $8,9 мільярда

На відновлення водогосподарської інфраструктури буде потрібно $8,9 мільярда

Укрінформ
Відбудова та відновлення водогосподарської інфраструктури України, що постраждала внаслідок воєнних дій, потребуватиме близько 8,9 млрд доларів.

Про це в Укрінформі під час публічного звіту про результати діяльності Державного агентства водних ресурсів України за 2023 рік розповів його голова Михайло Янчук.

«З початку повномасштабного вторгнення Україна втратила 760 об’єктів водогосподарської інфраструктури: 84 - повністю знищено, 337 - захоплено, 339 - зазнали тих чи інших пошкоджень. За попередніми оцінками Світового банку, загальні потреби України у відбудові та відновленні водогосподарської інфраструктури становлять 8,9 млрд доларів», - повідомив Янчук.

Він також зауважив, що на сьогодні загальний рівень зношеності інфраструктури становить 93%.

«Держводагентство управляє більше ніж 1 700 насосних станцій, понад 40 тис. км відкритих каналів, більше 43 тис. км колекторно-дренажних мереж, 3 800 км захисних дамб, близько 39 000 гідротехнічних споруд. Це величезна інфраструктура, яка сьогодні має зношеність до 93%», - зауважив очільник агентства.

Янчук наголосив, що триває робота над створенням нового суб’єкта господарювання - Національної акціонерної компанії «Вода України», на яку планується перекласти функцію обслуговування та експлуатації інфраструктурних об'єктів.

Читайте також: Кубраков назвав міжнародним партнерам пріоритети відновлення у 2024 році

За його словами, це надасть можливість залучати інвестиції в модернізацію та розвиток водогосподарської галузі, здійснювати реконструкцію діючих та будівництво нових об’єктів.

«У наглядову раду можна буде залучити міжнародних експертів, що, з нашої точки зору, по-перше, сприятиме більшій прозорості та ефективності управління в галузі, а по-друге - дасть змогу залучати кредитні та донорські кошти для її відновлення», - додав Янчук.

Як повідомлялося, внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС площа зрошуваних земель в Україні у 2023 році скоротилася до 136 тис. га - це майже у 2,5 раза менше, ніж у 2022 році, та в 4 рази менше, ніж у 2021-му.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-