Мінекономіки порахувало, яка має бути зайнятість населення для відновлення України
Про це повідомили в Команді підтримки реформ Мінекономіки, передає Укрінформ.
«З початком війни кількість працівників в Україні зменшилася на 21%, а кількість ФОП – на 49%. Незважаючи на це, уряд України визначив амбітні плани відновлення, зокрема досягнення ВВП у розмірі 246 млрд доларів США до 2032 року. Для цього зайнятість має зрости на 67% порівняно з 2022 роком», - йдеться в оприлюдненому дослідженні.
За словами директора RST Мінекономіки Дениса Шемякіна, створення ринку праці, який відповідатиме прогнозу, вже є одним з ключових пріоритетів економічної політики. Зокрема, в Україні вже запроваджені активні програми зайнятості на кшталт "єРобота".
Додаткові передумови для сталого розвитку офіційної зайнятості створить також прийняття нового Трудового кодексу. За очікуваннями Мінекономіки, новий Трудовий кодекс сприятиме переведенню економічно неактивного населення у активне та подоланню “сірої” зайнятості, що за різними оцінками сягає 10-15%.
Ще одним нерозкритим ресурсом на ринку є люди з інвалідністю, які готові працювати. За даними Мінсоцполітики, в Україні 2,7 млн людей мають інвалідність, більше половини з них – у працездатному віці. Працює лише кожен третій з них. Очікується, що набудуть поширення компенсації роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю, що стало доступним у 2023 році.
Як повідомлялося, стратегія розвитку ринку праці в Україні має враховувати появу на ньому значної кількості людей вразливих категорій: переміщених осіб, осіб з інвалідністю та людей зрілого віку.
Перше фото з сайту univ-internationale.com