Україна передасть партнерам список нагальних потреб для відновлення енергетики - Галущенко
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міненерго за підсумками засідання Координаційної групи G7+.
"Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у черговому засіданні високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України. Онлайн-зустріч відбулась під керівництвом Джеффрі Пайєтта, заступника Державного секретаря США, та за участі представників країн - членів групи G7+, Європейського Союзу, Енергетичного Співтовариства, Програми розвитку ООН", - ідеться у повідомленні.
Очільник Міненерго поінформував учасників зустрічі про наслідки атаки росіян на об’єкти української енергетичної інфраструктури.
«Руйнувань зазнала теплова- та гідрогенерація. Значна частина потужностей потребуватиме для відновлення тривалого часу. Також було пошкоджено ключові підстанції», - зазначив міністр.
Він наголосив, що наразі готується для передачі парнерам список нагальних потреб для відновлення потужностей енергетичних компаній державного і приватного секторів.
«Ми розуміємо, що росіяни не зупиняться і продовжуватимуть атаки. З огляду на це, нам потрібно здійснювати ремонти. Але, крім відновлення, маємо думати про те, у який спосіб ми можемо швидко наростити потужності генерації. Найшвидший вихід – це маневрові потужності, особливо важливі для таких регіонів, як Харків та Одеса», - наголосив міністр.
Також він звернув увагу на важливість нарощування потужностей української ППО та покращення фізичного захисту енергетичної інфраструктури.
Зазначається, що учасники засідання підтвердили готовність і надалі допомагати українському енергосектору.
Пайєтт запевнив, що робота триває на рівні G7+ та безпосередньо США.
Італія, яка зараз головує у G7, працює над посиленням підтримки української енергетики після масованих атак, наголосив спеціальний посланник міністра закордонних справ Італійської Республіки з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечиліа.
Як повідомлялось, у ніч на 29 березня росіяни знову завдали масованого удару по об'єктах енергетики. Зокрема, через атаку постраждали три ТЕС Групи ДТЕК.
Попередній масований удар відбувся 22 березня; постраждали теплоелектростанції, ДніпроГЕС та високовольтні підстанції.