За програмою відновлення Укрзалізниця отримала першу партію рейок від уряду Японії
Про це пресслужба УЗ, передає Укрінформ.
Сертифікат на рейки вручив голові АТ “Укрзалізниця” Євгену Лященку Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.
"Отримані рейки плануємо використовувати для ремонту основних магістралей на напрямках Київ – Львів, Київ – Одеса, Київ – Ужгород, Київ – Дніпро. Дякую нашим партнерам та уряду Японії за системну підтримку України та внесок у відбудову залізничної інфраструктури країни”, – зауважив Лященко.
Мацуда Кунінорі висловив повагу українським залізничникам, які попри обстріли забезпечують перевезення людей і вантажів.
"Ваша відданість справі, а також зусилля Японії, міжнародної спільноти з відновлення та реконструкції України є фундаментом для протистояння російській агресії. Сьогодні від імені уряду Японії раді передати Укрзалізниці 25 тис. тонн високоякісних рейок японського виробництва. Це еквівалентно 190 км залізничного шляху. Ці ресурси закуплені й відправлені через JICA для зміцнення стійкості залізничної мережі України, щоб у подальшому сприяти відновленню та економічному зростанню завдяки збільшенню потоку людей та вантажів”, – зазначив посол Японії.
Отримані рейки Р-65 Укрзалізниця використовуватиме для відновлення та капітального ремонту колій 1520 мм.
Перша партія рейок вже прибула та відвантажена на станції Мостиська. Усі ж 25 тис. тонн рейок надійдуть до кінця 2024 року.
Як повідомлялося, уряд Японії від початку широкомасштабного вторгнення поставив Укрзалізниці 2 колісні екскаватори-навантажувачі, колісний навантажувач, 8 екскаваторів-навантажувачів, 2 трактори з траншеєкопачем, електричний вилочний навантажувач та 2 вилочні навантажувачі. Крім того, очікується, що до кінця 2024 – початку 2025 року буде передано ще 11 одиниць будівельної та навантажувально-розвантажувальної техніки.
Укрзалізниця цього року планує відремонтувати понад 1195 км колій: капітальний ремонт буде виконано на 386 км колій, 810 км колій оновлено середнім ремонтом.
Фото: Укрзалізниця