У Херсоні запустили пілотний проєкт із переробки будівельного сміття
Про це у Фейсбуці написав начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, який познайомив із деталями та термінами впровадження проєкту міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця передає Укрінформ.
«У Херсоні приступили до виконання пілотного проєкту з переробки, очищення та подальшої реалізації будівельного сміття… Херсон щодня потерпає від цілодобових російських обстрілів. Усувати великі пошкодження будівель нам допомагають партнери з Японії. Ця країна має колосальний досвід, оскільки часто страждає через землетруси, які призводять до масштабних руйнувань. За два тижні в нашому місті вже буде необхідна техніка», - йдеться у повідомленні.
За його словами, певний час піде на навчання спеціалістів, які працюватимуть на наданій Японією техніці. І вже до кінця року очікують перші партії матеріалу на продаж.
Мрочко розповів, що херсонські фахівці вивчили ринок збуту. Ціна на таку продукцію коливається від 240 до 280 гривень за тонну і є конкурентною.
Начальник МВА розповів, що міністру показали, як облаштували окремий майданчик для будівельного сміття. Сюди вже завезено дві тисячі тонн сміття після руйнацій.
Мрочко також звернув до Стрільця з проханням посприяти у пошуку інвестора для проведення робіт з дегазації полігону твердих побутових відходів. Підприємство, яке раніше цим займалося, згорнуло свою діяльність.
Як повідомляв Укрінформ, Японія передала Херсону потужну машину для переробки будівельного сміття.
У межах програми розвитку ПРООН в Україні за фінансової підтримки Посольства Японії в Україні та European Union in Ukraine Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба отримала необхідну важку техніку. Це - екскаватори, навантажувачі, самоскиди та бульдозери.
Фото: Роман Мрочко, Facebook