На Дніпропетровщині запустили магістральний водогін «Інгулець - Південне водосховище»

На Дніпропетровщині запустили магістральний водогін «Інгулець - Південне водосховище»

Відео
Укрінформ
Магістральний водогін «Інгулець-Південне водосховище», збудований задля забезпечення водою територій, які постраждали через підрив Каховської ГЕС, запрацював на повну потужність.

Про це повідомив у Телеграмі начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, передає Укрінформ.

«Новозбудований магістральний водогін працює на повну потужність. На Криворіжжі запущено останню нитку. ЇЇ протяжність – 26 км», - йдеться у повідомленні.

Лисак зазначив, що усі чотири трубопроводи разом здатні перекачувати 400 тис. куб. м води на добу з Інгульця до Південного водосховища. А далі забезпечувати безперебійною послугою оселі місцевих мешканців.

«Це було дійсно історичне будівництво. За темпами, масштабом. Почате майже одразу після теракту на Каховській ГЕС. Роботи велись у цілодобовому режимі. У три зміни працювало понад 800 людей та півтисячі одиниць техніки», - наголосив очільник ОВА.

За словами голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула, четверта нитка водогону забезпечить постачання Зеленодольська і Апостолового.

У Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України зазначили, що будівництво магістрального водогону «Інгулець — Південне водосховище» є найбільшим інфраструктурним проєктом за роки незалежності України. Водогін звели з нуля за рекордні 11 місяців. Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС понад півтора мільйона людей залишилися без водопостачання — постраждали п’ятнадцять територіальних громад Криворіжжя. Потужності нового водогону достатньо для безперебійної подачі води мешканцям Криворізького району.

Читайте також: Уряд виділив понад ₴250 мільйонів на водопостачання для Миколаєва та Кривого Рогу

Чотири нитки труби діаметром 1200 та 1000 мм качають 400 тисяч кубічних метрів води на добу в Південне водосховище. Далі КП «Кривбасводоканал» проводить очищення та надає централізовану послугу з водопостачання споживачам.

Будівництво водогону розпочали одразу після теракту на Каховській ГЕС.

На кожній із ділянок водогону працювали інженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Окремо за сприяння USAID_ВзаємоДія та U.S. Embassy Kyiv Ukraine провели комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво всіх трьох ділянок водогону.

Як повідомляв Укрінформ, внаслідок підриву росіянами 6 червня 2023 р. Каховської ГЕС і обміління Каховського водосховища частина Дніпропетровської області залишилася без централізованого водопостачання. Для подолання наслідків теракту було розпочато будівництво каналу «Інгулець-Південне».

Фото: Мінінфраструктури

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-