Відбудова України - 2024

Відбудова України - 2024

Дайджест
Укрінформ
Які грантові програми мають пріоритетність. Попри важкі умови аграрії тримають курс на рекорд. Святому Миколаю зробили найбільшу підземну резиденцію.

Державні програми

Скільки грошей виділять на програми «Зроблено в Україні» у 2025 році

Фото: ОП
Фото: ОП  

У 2025 році програми «Зроблено в Україні» будуть активно продовжуватися та розширюватись, оскільки профінансовані щонайменше на 36 млрд грн.

«Політика «Зроблено в Україні» демонструє ефективність. За два роки держава виплатила кошти на 22 тис. мікрогрантів і сприяла створенню 42 тис. нових робочих місць. Цього року 1,4 млрд грн грантових коштів отримали підприємці для розвитку української переробки, понад 477 млн грн грантів виплатили агровиробникам, які розвивають садівництво», - про це під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ  

За його словами, загалом за час повномасштабної війни підприємці отримали майже 266 млрд грн кредитів за програмою "Доступні кредити 5-7-9%"; переважно це аграрні, торговельні та промислові підприємства.

Експериментальний проєкт «Пліч-опліч» стане державною програмою

Експериментальний проєкт «Пліч-опліч», запущений торік для допомоги Херсонщині, наступного року стане державною програмою і пошириться на усі прифронтові громади

Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ  

 «Цей проєкт передбачає надання допомоги тиловими громадами громадам-форпостам, які щодня потерпають від ворога. Така модель співпраці побудована на вже відомому пілотному проєкті «Пліч-о-пліч», який ми разом з обласними військовими адміністраціями і громадами втілили у минулому році, коли 15 областей України допомогли із відновленням понад 1 500 житлових будинків у Херсонській області», - доповів віцепрем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на державну програму «єВідновлення» для внутрішньо переміщених осіб будуть перерозподілені 15 мільярдів гривень.

Українські біженці. Ужгород, березень 2022 року. Фото: Сергій Гудак, Укрінформ
Українські біженці. Ужгород, березень 2022 року. Фото: Сергій Гудак, Укрінформ  

Також глава держави анонсував, що невдовзі очільник Міністерства національної єдності Олексій Чернишов представить перелік завдань цього відомства. «Ми пам’ятаємо про українців за кордоном. Ми почали систематизацію державної роботи з українцями в інших країнах, створено Міністерство національної єдності, яке має зміцнювати зв’язок між Україною і усіма нашими людьми за кордоном. Це стосується усіх хвиль міграції українців, а також діаспор та спільнот, які збільшилися через цю війну», - зазначив Зеленський.

Жнива перемоги

Аграрії забезпечують близько 60% експортної виручки країни - Коваль

Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ
Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ  

“Такої кількості допомоги, як дав агросектор нашим захисникам, не дав ні один сектор. Я нагадаю, що 5 мільйонів робочих місць створено в агросекторі, а 20% валового внутрішнього продукту аграрії продукують разом з агропереробниками і близько 60% експортної виручки – це ви, ваша продукція і стійкість країни”, - На цьому під час Всеукраїнської аграрної конференції “Жнива перемоги” наголосив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ
Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ  

Україна за 11 місяців експортувала 72,7 мільйона тонн агропродукції і планує досягти позначки близько 77 мільйонів тонн до кінця року.

За словами Коваля, Україна наближається до другого історичного рекорду з експорту агропродукції. Зокрема, у 2023 році було вивезено продукції на 22,1 млрд доларів, а цьогоріч очікується зростання до 24,5 млрд дол.

Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ
Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ  

Очільник агросектору подякував американському меценату Говарду Баффету, який фінансує благодійний фонд «Victory Harvest», уряду та посольству США, програмі USAID та іншим донорам за підтримку в зміцненні спроможності українських аграріїв і закликав до подальшої співпраці.

Гуманітарне розмінування: програма вже працює на Харківщині, планується її поширити ще на Миколаївщину ти Херсонщину

За спільною ініціативою з протимінної діяльності разом з представниками Всесвітньої продовольчої програми вже проведено супутникову зйомку та картографічний аналіз територій. У трьох зазначених областях виявлені значні пошкодження с/г угідь вибухонебезпечними залишками та боєприпасами, що не розірвалися.

У Харківській області проводять широкомасштабні роботи з гуманітарного розмінування за допомогою новітніх засобів дистанційного керування. Фото: В’ячеслав Мадієвський
У Харківській області проводять широкомасштабні роботи з гуманітарного розмінування за допомогою новітніх засобів дистанційного керування. Фото: В’ячеслав Мадієвський  

  • Зокрема, в Харківській області проаналізовано 11 277,6 кв. км с/г земель (з них 1623 кв. км - необроблених угідь). Виявлено 420 829 воронок від вибухонебезпечних боєприпасів.
  • У Миколаївській області - 9 804,4 кв. км, що дозволило виявити 2 133 кв. км необроблюваних земель та 306 584 воронок від вибухів.
  • На Херсонщині було проаналізовано 4 747 кв. км, з яких 719 кв. км залишилися необробленими і виявлено 311 666 кратерів.

    

Україна перемагає в економічній війні проти Росії - The Economist

Видання відзначає три етапи в економіці України з 2022 року. На першому, коли точилися запеклі бої, Україна «гасила пожежі». Росія заблокувала чорноморські порти, перекривши український експорт. Нацбанк у першому півріччі 2022 року профінансував половину державного дефіциту, запровадив суворий контроль за капіталом і наповнив банки ліквідністю. У країні зросла інфляція, а ВВП скоротився на третину.

Другий етап розпочався після того, як Україна відбила наступ Росії на півдні в середині 2022 року. Тоді стабілізувався ВВП. Угода за посередництва ООН дозволила Україні знову експортувати зерно. Нацбанк повернувся до боротьби з інфляцією. На початку 2023 року Україна підписала меморандум з МВФ, Нацбанк припинив монетизацію дефіциту бюджету. З надходженням допомоги валютні резерви зростали. Був послаблений контроль за рухом капіталу.

Зараз розпочинається третій етап, під час якого економіка України стикається з найбільшими викликами: нестачею електроенергії, людей і грошей.

НОВИНИ ВІДБУДОВИ

Французька організація «Електрики без кордонів» встановлює сонячні панелі в українських лікарнях п'яти регіонів

Фото: Комітет меддопомоги в Закарпатті
Фото: Комітет меддопомоги в Закарпатті  

Від початку повномасштабного вторгнення майже два десятки медзакладів на Рівненщині, Львівщині, Франківщині та найбільше на Закарпатті отримали СЕС та дахах та акумулятори, які можуть збирати перетворену сонячну енергію та дозволяють користуватися нею у моменти відключень при чергових обстрілах української енергетичної системи російськими військовими.

Фото: Ігор Ткаченко, Укрінформ
Фото: Ігор Ткаченко, Укрінформ  

Енергетичну кризу це не долає, але критичні моменти можна пережити, кажуть партнери, а головне – врятувати життя пацієнтів. Як працює та чим корисний проєкт французів, дізнавалася кореспондентка Укрінформу. Читати

ІНФОГРАФІКА

Гранти для української молоді: Де? Кому? Скільки?

  

Гранти за програмою «Створюй!» отримали 65 українських підприємиць

       

РЕПОРТАЖ

В Україні реалізують проєкт, присвячений дослідженням родоводу

Фото: Ольга Мороз

Фото: Ольга Мороз  

«Ідея створити безоплатний відеокурс, який би навчав молодь шукати власний родовід, виникла в команди громадської організації «Українська античність» давно. Її вдалося втілити завдяки партнерам – Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та Pact в Україні. Ми розробили безкоштовний відеокурс, який допоможе дослідити історію своєї родини, а також тестування, яке є вкінці курсу, й після проходження котрого учасники проєкту отримують сертифікати», - про це кореспондентові Укрінформу розповіла координаторка проєкту Ольга Мороз.

Читати далі.

В Одеському художньому музеї, пошкодженому ударом РФ, завершили стабілізаційні роботи

Фото: Пресслужба ОХМ
Фото: Пресслужба ОХМ  

У будівлі Одеського національного художнього музею (ОХМ), яка зазнала значних пошкоджень унаслідок влучання російської ракети 5 листопада 2023 року, завершено стабілізаційні роботи за кошти благодійників.

Більше фото

Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова 2024, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.

Якщо вам сподобалося, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала. Наступний лист з новинами відбудови України очікуйте 31 грудня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-