Меркель підтвердила компроміс щодо Газової директиви ЄС
Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель на прес-конференції в Берліні.
"Насправді в питанні газової директиви було досягнуто домовленості. І це стало можливим тільки тому, що Німеччина і Франція тісно співпрацювали", - сказала Меркель, додавши, що вона дуже часто зустрічається з президентом Еммануелем Макроном і "щодня" обговорює з ними найважливіші європейські теми.
Також, за словами Меркель, згоди вдалося досягти завдяки роботі ФРН з президентством Румунії і з іншими країнами-членами.
Меркель заявила, що сьогодні був зроблений важливий крок, коли Комітет постійних представників країн ЄС, Coreper, отримав переконливу більшість. Проте, визнала вона, враховуючи процедури ЄС, ще належить пройти певний шлях.
#NordStream2 - Kanzlerin #Merkel zur Einigung zur EU-Gasrichtlinie und zu den deutsch-französischen Beziehungen: pic.twitter.com/hnCTlm1rky
— Steffen Seibert (@RegSprecher) 8 лютого 2019 р.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні міністерство закордонних справ Франції заявило, що має намір підтримати зміну газового законодавства ЄС так, щоб його дія поширювалася на Nord Stream 2.
8 лютого комітет постійних представників держав-членів ЄС планував розглянути проект змін Газової директиви. Зміни запропонувала Єврокомісія ще в 2017 році. Однак довгий час їх просування блокувалося. 4 лютого Румунія, яка головує в Раді ЄС, запропонувала новий варіант змін з метою знайти компроміс. Як відомо, Німеччина, Австрія, Бельгія та Нідерланди виступають проти поширення правил ЄС на Nord Stream 2. Підтримують їх більш як 10 держав-членів ЄС. Тому для ухвалення цих змін підтримка Франції є вирішальною.
Зміна правил Євросоюзу з експлуатації газопроводів поставить під сумнів майбутнє проекту Nord Stream 2.
Газопровід Nord Stream 2 будується з Росії до ФРН в обхід України через Балтійське море. Його довжина становить понад 1200 км, пропускна здатність - 55 млрд кубометрів газу в рік.
Україна виступає проти будівництва Nord Stream 2. Крім того, противниками цього проекту є США, Польща і країни Балтії, застерігаючи, що ЄС потрапить у залежність від російського газу.