У Раді Європи розкритикували Росію за гомофобію і нетерпимість
«Політичними і релігійними лідерами допускається значне число гомофобних, трансфобних, расистських і ненависницьких висловлювань. Риторика проти ЛГБТ перетворилася на одну з найпоширеніших форм мови ненависті, що проявляється в оголошенні гомосексуалізму хворобою або злочином. Неминуче вкорінюючись у суспільній свідомості, така риторика веде до стигматизації ЛГБТ і нетерпимості щодо них», - ідеться в доповіді.
У документі також заявляється, що антимусульманська мова ненависті проявляється в асоціації ісламу з тероризмом, мітингах і петиціях проти будівництва мечетей.
«Рівень нетерпимості стосовно українців значно зріс із 2014 року в результаті незаконної анексії Російською Федерацією Республіки Крим та міста Севастополя і російського військового втручання, що призвело до збройного конфлікту на сході України. Нетерпима публічна риторика все так само залишається безкарною», - зазначають експерти.
Расистського насильства в РФ найчастіше зазнають вихідці з Центральної Азії та інші особи неслов'янської зовнішності, роми і темношкірі. З'являлися повідомлення, що в квітні 2017 року понад 100 чоловіків, які вважалися геями, були заарештовані й утримувалися під вартою в Чеченській Республіці. Як стверджується, вони зазнавали жорстокого поводження і тортур, їх примушували розкривати особи інших ЛГБТ.
Зазначається, що в доповіді ЄКРН відображена ситуація на 22 червня 2018 року; події, що мали місце після цієї дати, не відображені ні в аналізі, ні у висновках і пропозиціях доповіді.
Європейська комісія проти расизму та нетерпимості, створена Радою Європи, є незалежним органом з прав людини. У її складі ― незалежні, неупереджені експерти, що відбираються на основі морального авторитету і доведеного досвіду роботи з протидії расизму, ксенофобії, антисемітизму та нетерпимості. ЄКРН веде моніторинг, аналізуючи ситуацію з расизмом та нетерпимістю в кожній з держав Ради Європи і розробляючи пропозиції та рекомендації для вирішення виявлених проблем.