ОБСЄ засудила вирок журналістці TUT.BY у «лікарській справі»
Як передає Укрінформ, про це Рібейро заявила на своїй сторінці у Twitter.
"Я засмучена рішенням суду, який присудив журналістці TUT.BY Катерині Борисевич 6 місяців позбавлення волі. Це – ще один удар по свободі ЗМІ у Білорусі", - йдеться у повідомленні.
Я опечалена решением суда, приговорившего журналистку @tutby Катерину #Борисевич к 6 месяцам лишения свободы. Это еще один удар по свободе СМИ в #Беларуси. Не должно быть уголовного преследования за предоставление информации, представляющей законный общественный интерес. pic.twitter.com/jfjzUPH6zv
— OSCE media freedom (@OSCE_RFoM) March 2, 2021
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ наголосила, що не повинно бути кримінального переслідування за надання інформації, яка становить законний суспільний інтерес.
Раніше суд у Мінську визнав винними журналістку TUT.BY Катерину Борисевич і лікаря Артема Сорокіна в "розголошенні лікарської таємниці" стосовно смерті активіста Романа Бондаренка. Журналістку було засуджено до шести місяців колонії та штрафу в 100 базових величин (близько 31 тис. грн - ред.), лікаря - до двох років позбавлення волі з відстрочкою на рік і штрафу в 50 базових величин.
13 листопада за авторством Борисевич вийшла стаття, в якій з посиланням на медичні документи і коментар лікаря стверджувалося, що в крові активіста Романа Бондаренка, який помер у лікарні після побиття, не було виявлено алкоголю.
Як повідомляв Укрінформ, увечері 12 листопада 2020 року в Мінську невідомі в масках викрали активіста Романа Бондаренка. Через кілька годин 31-річний чоловік з тяжкими травмами був доставлений у лікарню, де невдовзі помер.
Олександр Лукашенко заявив, що Роман Бондаренко був п'яний - на цій версії наполягала і генпрокуратура.
У Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Режим застосовує проти демонстрантів жорстокі репресії.
Легітимність режиму Лукашенка не визнана ЄС, США, Україною та більшістю демократичних країн світу.
Фото: OSCE media freedom