Євросоюзу потрібна спільна стратегія щодо Росії - Маас
Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас на спільній пресконференції за результатами переговорів у Берліні з литовським колегою Ґабріелюсом Ландсберґісом, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми хочемо спільної, єдиної стратегії стосовно Росії в Європейському Союзі. Ми вважаємо, що там, де це потрібно, ми маємо говорити чіткою мовою, ми маємо говорити як ЄС», - сказав Маас.
Він висловив задоволення, що всі рішення відносно Росії, ухвалені протягом останніх тижнів, були результатом тісних консультацій між європейськими партнерами. Це стосується, зокрема, санкцій у відповідь на отруєння Олексія Навального, на придушення мирних демонстрацій тощо.
Водночас німецький глава МЗС зазначив, що Берлін зацікавлений у продовженні діалогу з Росією, адже по таких темах як Іран, Сирія, Лівія, Україна сторони «все одно сидять за одним переговорним столом». При цьому він зауважив, що події останніх тижнів показали, що для діалогу потрібні обидві сторони, але Москва ігнорує багато зусиль західних партнерів, спрямованих на налагодження контакту.
Міністр закордонних справ Литви своєю чергою заявив, що російський уряд і президент Володимир Путін мають цього року, коли в країні пройдуть вибори, шанс «продемонструвати добру волю». Жестами в цьому напрямку можуть бути, за його словами, відмова від затримань під час демонстрацій, свавільних арештів, допуск опозиційних партій до виборів, так само як незалежних спостерігачів.
Як повідомлялося, міністри закордонних справ країн Євросоюзу 22 лютого ухвалили рішення запровадити нові санкції проти російських чиновників через арешт російського опозиціонера Олексія Навального. До розширеного списку внесли, зокрема, очільника російського Слідчого комітету Олександра Бастрикіна, директора Федеральної служби виконання покарань Олександра Калашникова, директора Національної гвардії Віктора Золотова та генерального прокурора Росії Ігоря Краснова. Раніше, в жовтні ЄС ввів санкції проти російських чиновників у зв'язку з отруєнням Навального. До санкційного списку увійшли одна установа - Державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технологій (де був створений «Новичок») – і 6 фізичних осіб: глава управління президента з внутрішньої політики Андрій Ярин, перший заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко, повноважний представник президента в Сибірському федеральному окрузі Сергій Меняйло, глава ФСБ Олександр Бортніков, а також заступник міністра оборони РФ Олексій Криворучко і Павло Попов.