Вчені довели, що сонячне світло швидко знищує коронавірус
Як передає Укрінформ, про це інформує Science Alert.
Однак не усе ультрафіолетове випромінювання знищує коронавірус. Промені UV довгої хвилі (UVA) занадто слабкі, щоб вплинути на вірус, а от промені UV середньої хвилі (UVB) вбивають коронавірус у людській слині упродовж 10-20 хвилин.
Що стосується променів короткої хвилі UVC, то вони також гарно справляються з коронавірусом, однак цей тип ультрафіолету зазвичай не контактує з поверхнею Землі, не проходячи через озоновий шар.
«UVC відмінно підходить для лікарень. Але в інших середовищах – наприклад, на кухнях або в метро – UVC буде взаємодіяти з твердими частинками й виробляти шкідливі речовини», – сказала токсиколог з Університету штату Орегон Джулі Макмеррі.
Вчені з’ясували, що коронавірус також більше зазнає впливу сонячних променів, ніж вірус звичайного грипу. У сонячний день на повітрі 90% частинок COVID-19 руйнуються протягом пів години, тоді як узимку коронавірус може жити у таких умовах впродовж кількох днів.
Як повідомлялося, у світі станом на ранок 4 квітня зафіксували 131 381 780 випадків зараження коронавірусом. Зокрема виявлено 2 859 571 летальний випадок, одужали 105 753 963 особи.
Фото: RYTIS BERNOTAS / ISTOCK / GETTY IMAGES PLUS