До нових санкцій проти режиму Лукашенка приєдналися шість європейських країн
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у деклараціях високого представника ЄС від імені усього ЄС про приєднання третіх країн до рішень Ради ЄС 2021/1001 та 2021/1002 від 21 червня, що були прийняті в межах Спільної політики ЄС із закордонних справ та політики безпеки (CFSP) з огляду на розвиток ситуації в Білорусі.
«21 червня 2021 року Рада ЄС ухвалила рішення (CFSP) 2021/1002, яке доповнює рішення Ради ЄС 2012/642/CFSP. Цим рішенням додаються 78 осіб та 7 установ до переліку суб’єктів обмежувальних заходів, що визначені у додатку до рішення 2012/642/CFSP. Країни-кандидати Республіка Північна Македонія, Чорногорія і Албанія, країни Європейської зони вільної торгівлі Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія, члени Європейського економічного простору, приєдналися до цього рішення Ради ЄС», - йдеться у документі.
У декларації зазначається, що ці країни забезпечать відповідність національної політики до рішення Ради ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, нові цілеспрямовані економічні санкції включають заборону на пряму або непряму торгівлю, постачання, передання або експорт будь-кому в Білорусі обладнання, технологій або програмного забезпечення, які можуть використовуватися для моніторингу або перехоплення інтернет- або телефонних комунікацій, а також товарів подвійного призначення та технологій для військового використання або для окремих персон, установ або органів у Білорусі.
Заборонена також торгівля нафтопродуктами, хлоридом калію (поташ), а також товарами, що використовуються для виробництва тютюнової продукції.
Білорусі також заборонений доступ на ринок капіталів ЄС, як і надання будь-якого страхування або перестрахування в інтересах білоруської влади, державних установ і агенцій.
Рішення Ради ЄС прийнято на виконання резолюції Європейської ради від 24 та 25 травня 2021 року, в якому глави держав та урядів ЄС закликали Раду ЄС заборонити перельоти в повітряному просторі ЄС для авіакомпаній Білорусі та заборонити доступ до аеропортів ЄС таких рейсів, а також поширити санкції ЄС проти осіб і установ, причетних до захоплення літака Ryanai 23 травня 2021 року.
З жовтня 2020 року ЄС здійснив кілька раундів застосування санкцій у відповідь на розвиток ситуації в Білорусі після того, як режим Лукашенка сфальсифікував результати президентських виборів у серпні 2020 року та розпочав жорстокі репресії проти учасників протестів.
Наразі 166 осіб і 15 установ Білорусі є суб’єктами обмежувальних заходів ЄС, які включають заморожування активів для фізичних осіб та установ, а також заборону на подорожі для осіб, що включені до переліку санкцій.