Приїзд Саакашвілі до Грузії мобілізував електорат – політолог
Таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловив грузинський політолог Гела Васадзе, передає Укрінформ.
"Завданням будь-якої політичної партії є мобілізація власного електорату й тих, хто вагається. До сьогодні мобілізувати електорат опозиції явно не вдавалося. Тобто опозиція виглядала блякло й банально. А вчинок Саакашвілі — це, звісно, мобілізація електорату", — заявив Васадзе.
На його думку, Саакашвілі прагне увійти в історію за допомогою яскравих політичних кроків і рішень.
"Він прекрасно розумів, що він увійде в історію: або як людина, що залишила країну, й не зробила нічого, аби повернути свою партію до влади, або як людина, яка здатна на дуже яскраві серйозні політичні вчинки. Повернення — це був серйозний політичний вчинок. Багато хто в Грузії здивувалися цьому", — наголосив політолог.
Водночас, на його переконання, затримання Саакашвілі ставить владу Грузії в скрутне становище. "Саакашвілі в Україні абсолютно не небезпечний для нинішньої влади, а ось Саакашвілі в тюрмі — це дуже велика проблема й "головний біль", — вважає Васадзе.
Натомість політолог Володимир Фесенко переконаний, що Саакашвілі прагне домогтися дострокових парламентських виборів.
"...На місцевих виборах для грузинської опозиції, і, напевно, для самого Міхеіла Саакашвілі — це гра ва-банк. Тобто потрібно будь-що домогтися не просто перемоги на виборах, а домогтися дострокових парламентських виборів", — заявив Фесенко.
На його думку, для Саакашвілі "дуже важливо підняти всіх представників опозиції на масові протести й таким чином вплинути на внутрішню грузинську ситуацію".
Раніше повідомлялося, що Саакашвілі, перебуваючи у виправній установі в Руставі, написав листа, в якому закликав своїх прихильників іти на сьогоднішні вибори.
Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня у Грузії затримали колишнього президента Міхеіла Саакашвілі.
Він очолював Грузію у 2008-2013 роках, а після поразки на чергових виборах у 2013-му залишив країну.
Після цього проти політика порушили ряд кримінальних справ, за деякими з них він був засуджений заочно. У 2015 році Саакашвілі був позбавлений громадянства Грузії і вже майже шість років є громадянином України.
Саакашвілі був оголошений у внутрішньодержавний розшук у Грузії.