Зміна клімату: ООН занепокоєна планами багатьох країн на видобуток нафти й газу
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Новини ООН.
«Це призведе до руйнівних наслідків, зміни клімату. Ще є час стримати довгострокове потепління в межах 1,5 ° C, але це вікно можливостей швидко закривається», - попередила виконавчий директор програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Інгер Андерсен.
Вона висловила надію на те, що в ході майбутньої 26-ї конференції з питань клімату та після неї уряди візьмуть на себе нові зобов'язання зі скорочення видобутку викопного палива.
Зазначається, що у представленій новій доповіді ЮНЕП вивчається різниця між запланованим урядами виробництвом вугілля, нафти і газу і світовим рівнем видобутку, який допоміг би дотриматися температурних обмежень, закріплених у Паризькій угоді (угода в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, що регулює заходи щодо зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року).
Поки такий розрив між планами і міжнародними цілями величезний.
Протягом наступних двох десятиліть багато урядів планують збільшити видобуток нафти і газу. Видобуток вугілля скорочуватиметься, але дуже незначно.
У сукупності всі плани держав і прогнози свідчать про те, що загальний обсяг виробництва і споживання викопних видів палива в усьому світі зросте.
Як повідомляв Укрінформ, глава Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований заявив, що Україна з неділі, 8 серпня, живе в екологічний борг, тобто використовує більше ресурсів, ніж займає їх самовідновлення в українському навколишньому середовищі за рік.