Країни G7 назвали вибори в Гонконгу «ерозією демократії»
Як передає Укрінформ із посиланням на Politico, усі, крім одного, 90 мандатів отримали кандидати, котрі підтримують владу КНР. При цьому у голосуванні взяли участь лише 30% з 4,4 млн виборців - це найнижчий показник з 1997 року, коли Велика Британія передала Гонконг Китаю.
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз висловлює жаль «з приводу такого порушення демократичних принципів і політичного плюралізму».
Країни G7 також висловили «серйозну стурбованість ерозією демократичних елементів» у Гонконгу. У заяві групи зазначається, що зміни у виборчій системі підривають високий ступінь його автономії, що ґрунтується на принципі «одна країна – дві системи».
Своєю чергою країни Five Eyes - США, Велика Британія, Канада, Австралія і Нова Зеландія - закликали Китай «діяти відповідно до своїх міжнародних зобов'язань щодо дотримання прав і основних свобод у Гонконгу».
У березні 2020 року було ухвалено закон про національну безпеку і реформу виборчої системи Гонконгу, нагадує видання. Відповідно до нього, на виборні посади в автономії можуть балотуватися тільки «патріоти» (за визначенням Пекіна).
Лідери ЄС і G7 вважають, що закон про національну безпеку ставить під загрозу особливий статус Гонконгу й закликають Китай дотримуватися принципу «одна країна – дві системи», а також міжнародних зобов'язань щодо демократичного представництва.
Утім, указує Politico, уряд Китаю заявляє, що твердо реалізує цей принцип, а вибори в Гонконгу «відбулися без порушень і відповідно до закону».
Як повідомлялося, у Гонконгу запровадили цензуру фільмів - влада отримала право забороняти стрічки, які «ставлять під загрозу національну безпеку».
Фото: EFE