Японія розробила план скидання радіоактивної води з Фукусіми в море
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Попередньо цього місяця оператор заводу Tokyo Electric Power представив докладні плани утилізації, зокрема будівництво підводного тунелю для скидання води з Фукусіми.
У квітні Японія заявляла про намір скинути понад 1 мільйон тонн забрудненої води поетапно після очищення та розведення, починаючи приблизно з весни 2023 року. Ця заява викликала занепокоєння місцевих рибалок та заперечення з боку сусідніх Китаю та Південної Кореї.
Прагнучи підвищити прозорість та завоювати довіру міжнародного співтовариства, Японія звернулася до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) із проханням провести огляд для оцінки та надання рекомендацій щодо поводження з радіоактивною водою.
Японія також очікує, що МАГАТЕ наступного року підготує проміжну оцінку безпеки на основі аналізу безпеки очищеної води, компетентності місцевих аналітичних лабораторій та нормативно-правової бази.
Через десять років після сильного землетрусу та цунамі, які вивели з ладу електростанцію на Фукусімі і спричинили найсильнішу ядерну катастрофу у світі з часів Чорнобиля, на цьому місці накопичилося майже 1,3 мільйона тонн забрудненої води.
Вода, якої достатньо для заповнення близько 500 басейнів на кшталт олімпійських, зберігається у величезних резервуарах, обслуговування яких коштує приблизно 870 мільйонів доларів на рік, а місця в них вже не вистачає.