Путін використовує ескалацію, аби відвернути увагу від внутрішніх проблем - ЗМІ
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в статті турецької газети Daily Sabah «Росія має роззброїтися, проявити дипломатичну волю до вирішення».
«Зростання невдоволення, економічні проблеми, пандемія COVID-19, а тепер дедалі більша тривога через потенційну війну, яку громадськість в Росії вважає непотрібною, - все це тисне на Путіна, який використовує напруженість з Україною як засіб відвернути увагу громадськості від внутрішніх негараздів», - ідеться у статті.
Зазначається, що опитування громадської думки демонструють зниження політичних рейтингів президента РФ.
«Як можна помітити в багатьох авторитарних країнах, створення зовнішніх загроз і використання поняття націоналізму часто ставало інструментом для отримання підтримки населення. Це спостерігалося під час подій 2014 року. Після переобрання у 2012-му Путін стикнувся із серйозними економічними проблемами. Після незаконної анексії Криму Росією у 2014 році рейтинги Путіна різко зросли; однак рівень націоналізму знизився, і розчарування змусило громадськість задуматися про альтернативи», - пише видання.
У статті внутрішні проблеми в Росії називаються основним мотивом для ескалації напруженості. Це посилюється історико-культурним сприйняттям Путіна українців та росіян як однієї нації, що використовується для історичного виправдання можливого вторгнення.
«Ігноруючи довгу історію держави (України - ред.), інституцій, мови та культури, Росія все ще розглядає країну як частину своєї сфери впливу. З точки зору холодної війни, якщо Росія не контролює стратегічно важливу Україну, зробити це намагатимуться інші. Однак самі росіяни, які мають міцні родинні та культурні зв’язки з українцями, можуть не захотіти, щоб (українські - ред.) міста постраждали від вторгнення», - наголошує видання.
У публікації вказується, що президенту РФ складно відступити нині, коли біля кордонів України зосереджено понад 100-тисячне військо, і весь світ пильно спостерігає за розвитком конфлікту, Але, зауважує видання, саме компроміс дозволить «зберегти обличчя в цій рукотворній кризі», тоді як вирішувати питання власної популярності варто всередині країни.
Як повідомлялося, Росія скупчила значні військові сили на тимчасово окупованих територіях України та поблизу кордонів. Ці військові приготування Кремль намагався використати для шантажу США та НАТО. Одна з ключових його вимог - відмова Північноатлантичного альянсу від розширення на схід.