Cанкції мають стосуватися усіх сфер економічного життя росії – Моравецький
На цьому наголосив глава польського уряду Матеуш Моравецький під час спільній пресконференції з прем’єр-міністром Чехії Петером Фіалою після завершення чесько-польських міжурядових консультацій у Празі, передає власний кореспондент Укрінформу.
Як зауважив польський прем’єр, у питанні санкцій проти рф Польща акцентує на потребі конфіскації замороженого майна російських олігархів та росії.
“Ми намагаємося схилити Єврокомісію до роботи в цьому напрямку”, - підкреслив глава польського уряду.
Він також зазначив, що санкції повинні бути болючими для секторів економіки росії.
“Важливо, щоб наші спільні дії стосувалися усіх тих галузей економічного життя в росії, які фактично можуть бути уражені нашими санкціями. Таких сфер є ще багато і на них треба концентруватися”, - наголосив Моравецький.
Своєю чергою Фіала підкреслив, що потрібно і далі тиснути на росію. За його словами, конкретні санкції проти рф є результатом тиску, який здійснюють країни Центральної Європи, зокрема Польща і Чехія.
“Голос Центральної Європи сприймається усе серйозніше на засіданнях Євроради. Ми знаємо, чого хочемо, ми спираємося на дуже конкретні цінності і маємо спільну аргументацію. Тому ми продовжуватимемо діяти в цьому напрямку”, - наголосив Фіала.
Під час пресконференції чеський і польський прем’єри підкреслювали, що потрібно надати максимальну допомогу Україні у протидії російському агресору.
“Для обох наших країн єдиним рішенням є перемога України і збереження її незалежності”, - підкреслив Фіала.
Він додав, що обидві країни переконуватимуть європейських партнерів надавати підтримку Україні.
Моравецький зазначив, що Польща перебуває у тісному контакті із США, Великою Британією та союзниками із Західної Європи, завдяки діям яких “зростають шанси України, оскільки Україна повинна перемогти у цій війні”.
За результатами польсько-чеських переговорів між Варшавою і Прагою було підписано, зокрема, угоди про співпрацю у сфері інфраструктури у контексті розбудови транспортних сполучень між обома країнами. Крім того, країни домовилися тісніше співпрацювати у військовій сфері, зокрема щодо спільних закупівель озброєння у третіх країн.