Столтенберг назвав п’ять пріоритетів для Мадридського саміту НАТО
Про це керівник НАТО розповів сьогодні у Брюсселі за підсумками дводенної зустрічі Північноатлантичної Ради на рівні міністрів оборони, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми щойно завершили підготовку до наступного саміту НАТО в Мадриді, що відбудеться за два тижні. російська війна проти України спричинила найбільшу загрозу для нашої безпеки за десятиліття. Тож ми маємо визначити відповідь НАТО на тривалу перспективу. На саміті ми маємо зробити НАТО ще більш сильним та досконалим у світі, який став більш небезпечним та конкурентним», - зазначив Генеральний секретар НАТО.
Він висловив переконання, що зустріч у Мадриді стане самітом трансформації та дозволить прийняти важливі рішення, принаймні, у п’яти ключових сферах.
Першим пунктом серед таких пріоритетів Столтенберг назвав суттєве зміцнення політики стримування й оборони НАТО.
Другим пунктом він назвав продовження сталої допомоги Альянсу для України та для інших партнерів, що перебувають під ризиком.
«Я задоволений тим, що Президент Зеленський братиме участь в нашому саміті», - сказав Столтенберг.
Він нагадав, що союзники вчора провели зустріч з міністром оборони України Олексієм Резніковим та обговорили невідкладні потреби для продовження підтримки України, тоді як росія продовжує безумну війну та чинить звірства проти України.
«Союзники по НАТО та наші партнери надали Україні безпрецедентну допомогу, щоб вона могла оборонитися проти агресії москви. Союзники оголосили про додаткову допомогу, включаючи постачання важкого озброєння та далекобійних систем. Ми також обговорили підтримку країни у більш віддаленій перспективі, погодили широкий пакет допомоги НАТО для України. Це дозволить Україні покращити взаємосумісність з НАТО, провести перехід від озброєння ще радянської ери на новітнє оборонне обладнання та надалі зміцнити власні безпекові структури», - сказав Столтенберг.
Третім пунктом порядку денного Мадридського саміту, за його словами, стане затвердження нової Стратегічної концепції НАТО, в якій буде відображена позиція союзників щодо росії та нові виклики у сфері безпеки. У цьому документі вперше згадуватиметься Китай. У цьому контексті керівник Альянсу привітав участь в саміті також лідерів з країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, що теж відбудеться вперше.
Ще двома важливими напрямками стануть питання щодо збільшення військових бюджетів та розподілу оборонного навантаження між союзниками, а також розгляд історичного подання Фінляндії та Швеції щодо набуття членства в Альянсі.
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі завершилося дводенне засідання Північноатлантичної Ради на рівні міністрів оборони. Вчора у Брюсселі під егідою США відбулася третя зустріч Контактної групи з оборони України (Рамштайн – 3). Союзники по Альянсу погодили невідкладні заходи із військової допомоги Україні у її боротьбі проти російської агресії.
Фото: EFE/EPA