Туреччина підтримає вступ до НАТО Фінляндії та Швеції
Про це повідомляється на сайті президента Фінляндії, передає Укрінформ.
«Туреччина на Мадридському саміті цього тижня підтримає запрошення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО. Конкретні кроки щодо нашого вступу до НАТО будуть узгоджені союзниками по НАТО протягом наступних двох днів, але тепер це рішення неминуче», - йдеться в заяві.
Вказується, що рішення було узгоджене за результатами зустрічі Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, Президента Фінляндії Саулі Нііністо, Прем’єр-міністерки Швеції Магдалени Андерссон за сприяння Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
«За результатами цієї зустрічі наші міністри закордонних справ підписали тристоронній меморандум, який підтверджує, що Туреччина на Мадридському саміті цього тижня підтримає запрошення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО», - повідомило президентство Фінляндії.
Спільний меморандум підкреслює зобов’язання Фінляндії, Швеції та Туреччини надавати повну підтримку проти загроз безпеці один одного.
«Ставши членами НАТО, ми ще більше посилимо це зобов’язання», - вказується в заяві.
Також у документі підкреслюється, що Фінляндія сприймає серйозно стурбованість Туреччини загрозою тероризму, засуджує тероризм у всіх його формах і проявах, як член НАТО Фінляндія буде повністю віддана антитерористичним документам і політиці НАТО.
Як повідомлялось, Фінляндія та Швеція 18 травня офіційно подали заявку на вступ у НАТО, щоб посилити свою безпеку на тлі вторгнення росії в Україну. Для вступу всі 30 членів НАТО повинні схвалити це розширення. Туреччина на зустрічі послів НАТО заблокувала процес опрацювання цих заявок, пояснивши свою позицію питаннями безпеки, зокрема, підтримкою в країнах курдських організацій, які Туреччина вважає терористичними. При цьому в Анкарі заявляють, що загалом не проти вступу Швеції та Фінляндії в НАТО.
25 травня в Анкарі відбулися тристоронні консультації щодо вступу Фінляндії та Швеції в НАТО, на них турецька сторона передала представникам Фінляндії та Швеції документ, де виклала свої занепокоєння та очікування. Напередодні в Анкарі заявили, що виступають за письмове оформлення досягнутих домовленостей, зокрема, з питань непідтримки терористичних організацій та зняття ембарго на оборонні поставки.