Конго звинувачує Apple у використанні мінералів із нелегальних шахт
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Як зазначається, Конго є основним джерелом олова, танталу і вольфраму, які є сировиною для виробництва електронних компонентів, що використовуються у комп'ютерах та мобільних телефонах.
За даними експертів ООН та правозахисних організацій, частина нелегальних шахт перебуває під контролем озброєних угруповань, причетних до масових вбивств цивільних осіб, зґвалтувань, мародерства та інших злочинів.
Міжнародні юристи, які представляють інтереси Конго, стверджують, що Apple використовує мінерали, видобуті незаконно з Конго і «відмиті» через міжнародні ланцюги поставок, що, за їхніми словами, робить компанію співучасником злочинів, які відбуваються в країні.
У компанії Apple заявили, що рішуче заперечують ці звинувачення та, що жоден з металургійних або афінажних заводів мінералів або золота в її ланцюгу поставок не фінансував і не приносив вигоди збройним угрупованням в Конго або сусідніх країнах.
«У зв'язку з ескалацією конфлікту в регіоні на початку цього року ми повідомили наших постачальників про те, що їхні металургійні та афінажні заводи повинні призупинити постачання олова, танталу, вольфраму і золота з ДРК і Руанди… Ми визнаємо, що ситуація в регіоні є дуже складною, і ми збільшили нашу підтримку організаціям, які виконують життєво важливу роботу, допомагаючи громадам», - заявили в Apple.
У паралельних скаргах, поданих до паризької прокуратури та бельгійського слідчого магістрату, Конго звинуватило місцеві дочірні компанії Apple у низці злочинів, а саме: приховування воєнних злочинів, відмивання незаконно видобутих корисних копалин, торгівля незаконно набутими товарами, а також використання оманливих комерційних практик, щоб запевнити споживачів у «чистоті» ланцюгів постачання.
Францію і Бельгію обрали через те, що вони особливо суворо стежать за корпоративною доброчесністю, оскільки раніше суд США уже відхилив схожий позов. Судові органи обох країн вирішуватимуть, чи варто розслідувати позови далі й порушувати кримінальні справи.
Починаючи з 1990-х років, конфлікт на сході Конго, спричинений конкуренцією за мінерали, що використовуються в технологіях, призвів до мільйонів смертей і вимушених переселень та продовжується надалі.
Як повідомляв Укрінформ, у 2019 міжнародна правозахисна організація International Rights Advocates подала колективний позов проти п'ятьох відомих американських компаній, звинувативши їх в експлуатації дитячої праці в країнах Африки.
Фото: Getty Images