У Росії розробників гіперзвукових ракет арештували за держзраду

У Росії розробників гіперзвукових ракет арештували за держзраду

Укрінформ
Головний науковий співробітник Інституту теоретичної та прикладної механіки Сибірського відділення РАН Валерій Звегінцев, який займався аерогазодинамікою великих швидкостей, підозрюється у держзраді.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у відкритому листі колективу інституту на сайті ІТПМ СО РАН.

Звегінців - засновник лабораторії "Аерогазодинаміка великих швидкостей", що займається гіперзвуковими технологіями.

«За останній рік троє видатних учених-аеродинаміків нашого інституту – Анатолій Маслов, Олександр Шиплюк та Валерій Звегінцев – були заарештовані за підозрою у скоєнні злочину за найсуворішою статтею Кримінального кодексу – "Державна зрада" (ст. 275 КК РФ)», - йдеться в листі.

Читайте також: Ніч збитих «Кинджалів» - це для РФ втрата $120 млн плюс знищена репутація

Зазначається, що результати, які відкрито представляли останніми роками заарештовані колеги, мають відношення виключно до фундаментальної науки. «Матеріали наших колег неодноразово перевірялися експертною комісією нашої організації щодо наявності в них відомостей обмеженого доступу, і такі відомості в них виявлено не були», - йдеться в повідомленні.

Джерело в СО РАН уточнило "Інтерфаксу", що Звегінцева було затримано близько трьох тижнів тому за публікацію на тему газової динаміки у зарубіжному науковому журналі. Вчений перебуває під домашнім арештом.

Як повідомлялося, директора ІТПМ Шиплюка було заарештовано на початку серпня 2022 року, раніше, наприкінці червня, також за підозрою в держзраді було заарештовано головного наукового співробітника ІТПМ Анатолія Маслова. Обидва вчені були етаповані в СІЗО "Лефортове" у Москві. Шиплюк очолює лабораторію ІТПМ "Гіперзвукові технології", Маслов займався дослідженнями в галузі аерогазодинаміки.

Читайте також: CNN стали відомі подробиці збиття «Кинджала»: росія намагалася знищити Patriot

Інститут теоретичної та прикладної механіки імені Християновича створено у 1957 році. Він має в своєму розпорядженні серію аеродинамічних установок, серед яких гіперзвукова аеродинамічна труба АТ-303. Основні напрями наукової діяльності ІТПМ – математичне моделювання в механіці, аерогазодинаміка, фізико-хімічна механіка, механіка твердого тіла, деформації та руйнування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-