«Друзі Західних Балкан» хочуть зближення з ЄС для протистояння впливу Росії
Як передає Укрінформ із посиланням на АРА, відповідний "неофіційний документ" (так званий non-papper) було запропоновано напередодні засідання Ради ЄС із закордонних справ у понеділок.
"Оскільки регіон зазнає впливу дестабілізаційних факторів, таких, як зловмисний вплив третіх сторін, гібридні загрози, дезінформація та нелегальна міграція, цей порядок денний також має надати новий імпульс поглибленню співпраці у сфері Спільної зовнішньої та безпекової політики і налагодити більш регулярні та структуровані обміни з нашими партнерами відповідно до встановлених процедур та політики ЄС", – йдеться у документі.
Зазначається, що такий посилений діалог має поглибити розуміння позицій ЄС партнерами із Західних Балкан - Сербією, Чорногорією, Північною Македонією, Албанією, Боснією і Герцеговиною та Косовом. "Посилення співпраці дозволить нам протистояти зовнішньому тиску, російським та іншим шкідливим наративам у регіоні, які несумісні з цінностями ЄС та міжнародним порядком, заснованим на правилах", - зазначається у документі.
Серед іншого, він закликає до регулярної участі західнобалканських партнерів у засіданнях Ради ЄС із закордонних справ принаймні раз на пів року. Інші заходи, запропоновані в документі, включають участь шести держав регіону у неформальних зустрічах послів ЄС, більш скоординовані візити до регіону та спільну політику щодо третіх країн. Ще одна пропозиція стосується підготовки молодих дипломатів у країнах-учасницях ініціативи. Також передбачається посилення співпраці з питань кібербезпеки.
Так званий non-papper був ініційований Австрією, яка була також ініціатором створення влітку групи "Друзі Західних Балкан". Неофіційний документ також має слугувати матеріалом для міністерської зустрічі ЄС-Західні Балкани, яка відбудеться в понеділок увечері в Брюсселі.
Як повідомлялося, 13 листопада у Брюсселі проходила Рада ЄС із зовнішніх відносин на рівні міністрів закордонних справ. У вівторок у цьому ж форматі у Брюсселі зустрічатимуться міністри оборони країн Європейського Союзу.