У Балтійському морі три країни проводять навчання із захисту підводної інфраструктури
Про це повідомляють Військово-морські сили Фінляндії, передає Укрінформ.
Як зазначається, у морських навчаннях беруть участь сили ВМС Естонії та Фінляндії, Морська охорона прикордонної служби Фінської затоки та Королівський військово-морський флот Великої Британії.
Начальник Генерального штабу Фінляндії Янне Хууско зазначив, що активація плану реагування на надзвичайні ситуації країн-членів Об’єднаних експедиційних сил (JEF) і посилення морської присутності НАТО в Балтійському морі спрямовані на посилення контролю й захисту підводної інфраструктури.
«Після інциденту з Balticconnector багато країн Балтійського моря посилили співпрацю й запровадили національні заходи з морського спостереження. Ці навчання є черговим проявом нашої із союзниками здатності контролювати і захищати важливу для нас інфраструктуру», – сказав він.
Joint Expeditionary Force - це коаліція, очолювана Великою Британією, до якої також входять Естонія, Нідерланди, Латвія, Литва, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія та Ісландія. Основними районами дій JEF є Балтійське море, Крайня Північ Росії і Північна Атлантика.
Як повідомляв Укрінформ, на початку жовтня було пошкоджено газопровід, що з'єднує Фінляндію та Естонію, і два телекомунікаційні кабелі, що з'єднують Естонію з Фінляндією та Швецією.
Фінляндія, Естонія й Швеція розслідують ці інциденти як диверсії, у яких підозрюють судна, зареєстровані в Гонконгу і Росії.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що НАТО разом із ЄС посилюватиме захист критичної підводної інфраструктури.
Країни-члени Об'єднаних експедиційних сил (Joint Expeditionary Force/JEF) з метою захисту підводної інфраструктури в Північній Європі виведуть 20 військових кораблів для патрулювання у Балтійському морі.