ЄС продовжить розгляд бюджету наступного року - Шарль Мішель
Про це за підсумками засідання заявив президент Європейської ради Шарль Мішель.
Як повідомляє Укрінформ, текст заяви президента Євроради оприлюднений на сайті цієї Євроінституції.
«Перегляд багаторічного бюджету ЄС (MFF - Multiannual financial framework) в представлених документах, із усіма компонентами та пріоритетами, - включаючи підтримку для України, міграцію та зовнішній вимір…, стратегічні технології для Європейської платформи, платежі інтересу в рамках програми «Наступне покоління ЄС» (NGEU - NextGenerationEU), спеціальні інструменти, нові власні ресурси та елементи, що зменшують впливи на національні бюджети, - були твердо підтримані главами держав та урядів 26 країн. Ми повернемося до них на початку наступного року», - зазначив Шарль Мішель.
За його словами, 26 країн підтримали запропоновані переговорні позиції по бюджету, при цьому Швеція має провести додаткові консультації з власним парламентом. Один з європейських лідерів виступив проти рішення щодо ухвалення бюджету, документу, який включав створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро для фінансової підтримки України.
«Я хочу надіслати позитивний та обнадійливий сигнал, тому що ми маємо інструменти, щоб гарантувати власну надійність, і що Україна може розраховувати на нашу підтримку. Я наполягав, що пакет переговорів - це політичне зобов’язання, яке було підтримане 26-ма країнами-членами, це відбудеться, коли Швеція формально підтримає його. У цьому мегапакеті ми маємо пакет у 50 мільярдів (євро) для України, і маємо потужну політичну волю від 26 лідерів з імплементації цього мегапакету. І це також сигнал, який ми надіслали до наших українських друзів», - сказав Шарль Мішель під час короткого спілкування із журналістами за підсумками засідання.
Він відмовився назвати країну, яка проголосувала «проти» прийняття фінансового пакету, зауваживши, що й без цього преса уважно слідкувала за перебігом дискусії.
Сьогодні, у п’ятницю, Європейська Рада, за словами Шарля Мішеля, продовжить роботу та розгляне інші важливі питання порядку денного, зокрема, міграцію, проблеми зовнішньої політики та ситуацію на Близькому Сході, протидію антисемітизму у всіх його формах тощо.
Як повідомлялося, вчора Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про членство в ЄС з Україною і Молдовою, та висловила потужну підтримку та солідарність з Україною у її боротьбі проти російської агресії.
Перед початком роботи Європейської ради прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що продовження короткострокової фінансової допомоги для України не потребує перегляду існуючого багаторічного бюджету ЄС, а довгострокові проекти такої допомоги мають фінансуватися за рахунок позабюджетних коштів.
Запропонований Єврокомісією пакет уточнень до багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки включав, зокрема, положення про створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро для підтримки фінансової стабільності України в умовах війни та для її повоєнного відновлення.